Kur të ngrijnë edhe qerpikët, në Rusi minus 67 gradë

Edhe termometrat nuk mund të vazhdojnë me të masin temperaturat e ulta në rajonin e largët të Rusisë të Yakutia, i cili është goditur nga I ftohti që ka arritur dei minus 67 gradë Celsius (minus 88.6 gradë Fahrenheit) në disa zona të martën.

Nimetzz: Termi “Maqedoni” do të jetë pjesë e emrit

Propozimi për emrin do ta përmbajë edhe termin “Maqedoni”, deklaroi ndërmjetësuesi i Kombeve të Bashkuara Mathew Nimmetz, para raundit të sotëm të bisedimeve në New York me përfaqësuesit e Maqedonisë dhe Greqisë, Vasko Naumovski dhe Ademantios Vasilakis.

Please publish modules in offcanvas position.