Kuvendi e miratoi ligjin për gjelbërim urban

Kuvendi në seancën e sotme i miratoi edhe ndryshimet dhe plotësimet e ligjit për material arkivor, për komunikimet elektronike , për themelimin e Rrjetit të Hulumtuesve Akademik të Maqedonisë, për mbrojtjen e trashëgimisë kulturore për veprimtari filmike.

Reformat për ndjekjen e komunikimeve në komision kuvendor

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot seanca do të mbajnë komisionet për mbrojtje dhe për siguri, për politikë të jashtme, për punë dhe politikë sociale, për sistem politik dhe marrëdhënie midis bashkësive, për financim dhe buxhet, për transport, lidhje dhe ekologji dhe Komisioni ligjdhënës-juridik.

Moti vranët me kushte për shi dhe borë lokale

Moti në Maqedoni do të jetë kryesisht me vranësira, në pjesët perëndimore dhe jugore me reshje lokale të shiut, në male borë e dobët. Do të fryjë erë e dobët në pjesët perëndimore nga drejtimi lindor.

Please publish modules in offcanvas position.