Shkupi e nis ndryshe vitin 2018, ndryshon sponsor dhe Presidencë

Skuadra nga Çair, FC Shkupi sot festoi 90 vjetorin e themelimit të klubit, ndërsa në këtë festë u bë edhe prezantimi i sponsorit të ri “Grup Impeks” nga Turqia, që një herit është edhe sponsor i skuadrës turke Bollupspor. Me ardhjen e sponsorit të ri priten ditë të mira për klubin nga Çairi, që në të kaluarën kishte fituar tri herë titullin kampion dhe dy herë Kupën e Maqedonisë.

Shkëndija e rriti avantazhin para Vardarit

Në Ligën e parë të futbollit të Maqedonisë pasdite në orar kanë qenë ndeshjet e xhiros së 18-të, pas së cilës Shkëndija i shtoi edhe pika avantazhit të madh para kampionatit Vardar.

Please publish modules in offcanvas position.