Pendarovski: Të thyejmë stereotipet, të fokusohemi në funksionalitetin dhe zhvillimin e aftësive të personave me Sindromën Down

Pendarovski: Të thyejmë stereotipet, të fokusohemi në funksionalitetin dhe zhvillimin e aftësive të personave me Sindromën Down

Me rastin e shënimit të Ditës Botërore të Sindromës Down, presidenti Stevo Pendarovski dërgoi një mesazh me të cilin kërkoi që të thyejmë stereotipet, të fokusohemi në funksionalitetin dhe zhvillimin e aftësive të personave me Sindromën Down.

Pendarovski fal pjesërisht Abdylfeta Alimin dhe katër të dënuar të tjerë

Pendarovski fal pjesërisht Abdylfeta Alimin dhe katër të dënuar të tjerë

Presidenti Stevo Pendarovski ka marrë vendim që të fal persona të dënuar, përcjell TV21. Në listë gjendet emri i Abdylfeta Alimit, anëtarë i sigurimit të Kuvendit i cili është dënuar për ngjarjet e 27 prillit, e për të cilin kryetari...

Shkup, arrestohen 5 persona të cilët përmes fëmijëve të tyre kërkonin lëmoshë

Shkup, arrestohen 5 persona të cilët përmes fëmijëve të tyre kërkonin lëmoshë

Nga Ministria e Punëve të Brendshme thonë se njësitë për çështje kriminalistike në njësitet e punëve të brendshme pranë SPB Shkup, në bashkëveprim me Institucionin publik Qendra ndërkomunale për çështje sociale-Shkup, gjatë javës së kaluar kanë ndërmarrë masa dhe aktivitete...

Kapet drogë në vlerë të 3 milionë e 200 mijë eurove

Kapet drogë në vlerë të 3 milionë e 200 mijë eurove

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar për dy aksione policore në dy lokacione të ndryshme, në SPB Strumicë dhe SPB Manastir- rajoni Resnje, ku janë sekuestruar 1 ton e 600 kg lëndë narkotike me vlerë prej 3 milionë e...

Arsovski: Në Maqedoninë e Veriut aktualisht janë 542 refugjatë nga Afganistani

Arsovski: Në Maqedoninë e Veriut aktualisht janë 542 refugjatë nga Afganistani

Zëdhënësi i Qeverisë, Dushko Arsovski njoftoi se mëngjesin e sotëm 16 shtetas afganë kanë lëshuar Shkupin pasi kanë siguruar vendbanim të përhershëm në Kanada, përcjell TV21.

Moti me vranësira dhe reshje të borës

Moti me vranësira dhe reshje të borës

Gjatë ditës së sotme moti do të jetë me vranësira dhe me reshje të dëborës, përgjatë Vardarit reshjet do të jenë me shi dhe dëborë, ndërsa në jug-lindje kryesisht me shi. Reshje më të dendura do të ketë në pjesët...

Osmani: Gjuha dhe identiteti nuk u negociuan kurrë

Askush nuk negocion dhe nuk ka të drejtë të negociojë për identitetin dhe gjuhën maqedonase. Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani edhe një herë e përsëriti këtë qëndrim para anëtarëve të Komisionit për Politikë të Jashtme gjatë fjalimit të...

Kryetari i Tearcës Nuhiu takon ministrin e mjedisit Nuredinin

Kryetari i Tearcës Nuhiu takon ministrin e mjedisit Nuredinin

Kryetari i Komunës së Tearcës z. Nuhi Neziri realizoi takim pune me Ministrin e Mjedisit dhe Ambientit Jetësore z. Naser Nuredini.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni