Pendarovski: NATO dhe BE duhet t’i kushtojnë vëmendje Ballkanit Perëndimor

Pendarovski: NATO dhe BE duhet t’i kushtojnë vëmendje Ballkanit Perëndimor

Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski, në kuadër të pjesëmarrjes së tij në Forumin Ekonomik Botëror në Davos, mbajti fjalim në panelin “Në mbrojtje të Evropës”.

Kovaçevski do ta shkarkoj Spasovskin

Kovaçevski do ta shkarkoj Spasovskin

Kryeministri do të shkarkоjë drejtorin e Drejtorisë për Zbatimin e Sanksioneve, Marjan Spasovskin. Arsyet nuk kanë të bëjnë drejtpërdrejt me arratisjen e të dënuarit Bekim Memeti nga burgu i Idrizovës. Kovaçevski tha se procedura për ndryshimin e Spasovskit ka filluar.

Osmani takon Zelenskin: OSBE-ja duhet të kthehet menjëherë në terren në Ukrainë

Osmani takon Zelenskin: OSBE-ja duhet të kthehet menjëherë në terren në Ukrainë

Në rolin e kryesuesit të OSBE-së, ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë, Bujar Osmani në vazhdën e vizitës së tij në Ukrainë, ka takuar edhe presidentin ukrainas, Vollodimir Zelenski, përcjell TV21.

Osmani: Sot e dërguam pjesën e parë të ndihmës për maqedonasit në Shqipëri

Osmani: Sot e dërguam pjesën e parë të ndihmës për maqedonasit në Shqipëri

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani sot njoftoi se anëtarët e komunitetit maqedonas në Shqipëri do të marrin ndihma nga Maqedonia e Veriut.

Muhamed Zeqiri thotë se nuk ndjehet fajtor, Prokuroria thotë se do ta dëshmojë të kundërtën

Muhamed Zeqiri thotë se nuk ndjehet fajtor, Prokuroria thotë se do ta dëshmojë të kundërtën

Ish-sekretari i Qeverisë, Muhamed Zeqiri, në Gjykatën Themelore Penale të Shkupit sot deklaroi se nuk ndihet fajtor për veprën për të cilën akuzohet. Nga ana tjetër, prokurorja Katerina Kolareviq deklaroi se me materialet dhe dëshmitë verbale, si dhe me gjetje...

Kovaçevski nuk e përjashton mundësinë që të ketë takim të ri të liderëve

Kovaçevski nuk e përjashton mundësinë që të ketë takim të ri të liderëve

Kryeministri Dimitar Kovaçevski nuk e përjashton mundësinë e një takimi të ri liderësh.

Maqedoni e Veriut, regjistrohet viktima e parë nga gripi stinor në këtë vit

Maqedoni e Veriut, regjistrohet viktima e parë nga gripi stinor në këtë vit

Është regjistruar viktima e parë si pasojë e gripit stinor për këtë vit në Maqedoni të Veriut. Personi që ka ndërruar jetë është një 65 vjeçar nga Shkupi, te i cili është konstatuar influenca A/H3. Pacienti, i cili ka ndërruar...

Pendarovski: Nuk mund të ndihmoj, nuk ka konsensus për rrugën drejt BE-së

Pendarovski: Nuk mund të ndihmoj, nuk ka konsensus për rrugën drejt BE-së

Nuk ka konsensus kombëtar për vazhdimin e rrugës drejt anëtarësimit në BE, sipas presidentit Stevo Pendarovski. Sipas tij, obligimi ynë kryesor në këtë moment janë ndryshimet kushtetuese dhe këtu duhet të tregohet se kush e mbështet realisht integrimin evropian. Ai...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.