Orav: Bisedimet urgjentisht të vazhdojnë

Ambasadori i BE-së, në Shkup, Aivo Orav ditën e sotme ka deklaruar se kriza politike në Maqedoni po zgjatë shumë dhe se nuk ka kohë për pritje. Me këtë rast ai thotë se bisedimet duhet të vazhdojnë menjëherë, dhe se...

Sot 1 vit nga tmerri në "Lagjen e Trimave"

Datat 9 dhe 10 maj të vitit të kaluar do të ngelen gjatë në memorien e banorëve të ”lagjes së Trimave” në Kumanovë. Këto dy ditë kanë qenë tmerr për ta pasi në afërsi të shtëpive të tyre u zhvillua...

Orav: Maqedonia po ballafaqohet me krizë serioze

Ambasadori evropian Aivo Orav në fjalimin e tij në konferencën e sotme “Dita e Integrimit, parandalimi i korrupsionit dhe konfliktit të interesave në njësitë e vetëqeverisjes lokale“, tha se Institucionet duhet tu shërbejnë interesave të të gjithë qytetarëve.

Please publish modules in offcanvas position.