Afrim Gashi uron Arben Taravarin si kryetar të ASh-së

Afrim Gashi uron Arben Taravarin si kryetar të ASh-së

Pas zgjidhjes së Arben Taravarit për kryetar të Aleancës për Shqiptarët, kryetari i Alternativës Afrim Gashi, nëpërmjet facebookut të tij shprehi miërnjohjen dhe theksoi se Taravari dhe Aleanca do të kenë gjithmonë Alternativën si aleat dhe partner të tyre.

Alarmi për bombë në Kavadar, Spasovski: Rasti drejt zbardhjes së plotë, sot ngrejmë padi penale

Alarmi për bombë në Kavadar, Spasovski: Rasti drejt zbardhjes së plotë, sot ngrejmë padi penale

Alarmi për bombë në Kavadar, Spasovski: Rasti drejt zbardhjes së plotë, sot ngrejmë padi penale.

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi buxhetin për vitin 2023

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi buxhetin për vitin 2023

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut me 56 vota “për”, 30 “të përmbajtur” dhe 1 kundër miratoi Buxhetin për vitin e plotësuar për vitin 2023.

Presidenti Pendarovski me kritika për korrupsionin, politikanët dhe gjykatësit

Presidenti Pendarovski me kritika për korrupsionin, politikanët dhe gjykatësit

Kur besimi në institucione është në nivel të ulët, demokracia është në rrezik serioz, tha para deputetëve nga foltorja e Kuvendit, Presidenti Stevo Pendarovski gjatë fjalimit të tij të fundvitit. Ai dërgoi porosi se shteti duhet të vendosë kriminelët pas...

Spasovski: Të gjithë bashkë t’i luftojmë kërcënimet dhe sulmet kibernetike

Spasovski: Të gjithë bashkë t’i luftojmë kërcënimet dhe sulmet kibernetike

Ministri për Punë të Brendshme, Oliver Spasovski njoftoi sot se është formuar një ekip i cili do të përbehet nga më shumë institucione dhe i cili do të ketë për detyrë të zbuloj dhe pengoj sulmet dhe kërcënimet kibernetike.

Institucionet shtrëngojnë masat kundër sulmeve hibride

Institucionet shtrëngojnë masat kundër sulmeve hibride

Këshilli koordinues i shërbimeve inteligjente në kuadër të Qeverisë ka miratuar vendime të cilat sipas tyre do të ndikojnë në zbulimin e sulmeve hibride nëpër shkolla dhe institucione. Në këshill është diskutuar edhe për mekanizmat që ndikojnë në rritjen e...

Në çfarë drejtimi po shkon vendi? Ja si përgjigjen qytetarët

Në çfarë drejtimi po shkon vendi? Ja si përgjigjen qytetarët

Anketa e fundit e IRI-t tregon se 58 për qind e qytetarëve vlerësojnë se vendi po shkon në drejtim të gabuar, derisa vetëm 13 për qind e qytetareve të anketuar vlerësojnë se veni po ecë në drejtim të duhur, ndërkohë...

Qarkullimi në rrugët shtetërore zhvillohet në rrugë të lagështa

Qarkullimi në rrugët shtetërore zhvillohet në rrugë të lagështa

Qarkullimi në rrugët shtetërore zhvillohet në rrugë të lagështa. Për shkak të mjegullës, në aksin rrugor Mavrovë – Mavrovi Anovi, dukshmëria është ulur në 10 metra.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.