Filipçe: Tani për tani nuk ka nevojë për restriksione të lëvizjes, vala e vjeshtës do të jetë sfidë

Filipçe: Tani për tani nuk ka nevojë për restriksione të lëvizjes, vala e vjeshtës do të jetë sfidë

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në mëngjes ka pasur takim me përfaqësuesit e Bashkësisë Fetare Islame, ndërsa planifikon të takohet, siç tha, edhe me përfaqësuesit e KOM, si dhe me përfaqësuesit e organizatave joqeveritare. Në bazë të asaj do të...

Bogorodica e hapur, Evzoni i mbyllur për hyrje në Greqi

Bogorodica e hapur, Evzoni i mbyllur për hyrje në Greqi

Vendkalimi kufitar Bogorodicë prej sot është i hapur për dalje dhe hyrje në vend, por nga ana fqinje kufiri tokësor i Greqisë mbetet i mbyllur për hyrjen e turistëve dhe udhëtarëve të paktën deri më 1 korrik.

Kufijtë do të hapen të Premten pa test dhe karantinë

Kufijtë do të hapen të Premten pa test dhe karantinë

E premte hapen kufijtë, pa test dhe karantinë plotësisht do të hapen të gjitha vendkalimet kufitare në shtet me çfarë shtetasit e Maqedonisë së Veriut dhe të huajt do të munden pa pengesë të lëvizin pa detyrim për test PRS...

Fillon fushata zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, BDI propozon Naser Ziberin si kandidat për kryeministër

Fillon fushata zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, BDI propozon Naser Ziberin si kandidat për kryeministër

Kandidati për kryeministër shqiptar, Naser Ziberi, në konventën promovuese të Bashkimit Demokratik për Integrim në Prespë, të mërkurën ka theksuar se në këtë moment “i gjithë vendi po flet, por jo vetëm vendi, po flet rajoni, po flet komuniteti ndërkombëtar...

Në këto qytete partitë fillojnë fushatën për Parlamentaret 2020

Në këto qytete partitë fillojnë fushatën për Parlamentaret 2020

Partitë dhe koalicionet të cilat do të marrin pjesë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare më 15 korrik prej sot do ta prezantojnë ofertën e tyre politike para qytetarëve. Edhe pse paralajmëruan fushatë pa mitingje dhe tubime të tjera më të...

Kufijtë do të jenë të hapura nga e premtja, aeroportet nga 1 korriku, objektet hotelerike do të punojnë edhe brenda

Kufijtë do të jenë të hapura nga e premtja, aeroportet nga 1 korriku, objektet hotelerike do të punojnë edhe brenda

Qeveria sot në bazë të rekomandimeve të Komisionit për sëmundje ngjitëse ka sjell vendim që nga e premtja, 26 qershor 2020 pa asnjë kusht të hapen gjitha pikat kufitare për lëvizje të papenguar të udhëtarëve dhe automjeteve, madje pa iu...

Nga 26 qershori hapen kufijtë, pa test PCR dhe vetizolim

Nga 26 qershori hapen kufijtë, pa test PCR dhe vetizolim

Qeveria miratoi vendimin, për hyrje në Maqedonia nuk ka më asnjë kusht. As test PCR për koronavirus, dhe as vetoizolim 14 ditor, siç ishte deri më tani. Vendimi do të hyjë në fuqi më 26 qershor. Përndryshe, Qeveria në seancën...

Me ndryshimet në Dekretin e Qeverisë, KSHZ do të mund të përcaktojë hapësirë tjetër adekuate për realizimin e votimit

Me ndryshimet në Dekretin e Qeverisë, KSHZ do të mund të përcaktojë hapësirë tjetër adekuate për realizimin e votimit

Qeveria në seancën e mbrëmshme miratoi ndryshime dhe plotësime të Dekretit me fuqi ligjore për çështjet lidhur me zgjedhjet për deputetët në Kuvend me nenin plotësues 5-a me të cilin konfirmohet se nëse nuk përmbushen kushtet e hapësirës në të...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni