Laboratoria e parë Tehnolab e certifikuar për hulumtimin e emisioneve në ajër

Laboratoria e parë Tehnolab e certifikuar për hulumtimin e emisioneve në ajër

Metoda të reja për hulumtim të emisioneve në ajër të cilat janë në drejtim të ndjekjes së standardeve më të larta evropiane, sot ka promovuar kompania Tehnolab nga Shkupi. Me këto metoda bëhet matja e lëshimit të substancave ndotëse nga...

Zhbogar: Jam optimist për krizën, liderët do e gjejnë zgjidhjen

Zhbogar: Jam optimist për krizën, liderët do e gjejnë zgjidhjen

Ambasadori i Bashkimit Europian në Maqedoni, Samuel Zhbogar, është shprehur i bindur se liderët e partive politike në Maqedoni, do ta gjejnë zgjidhjen për të kaluar krizën në vend, pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.

DAP pret mbi 400 mijë qytetarë të parashtrojnë paraqitje tatimore vjetore

DAP pret mbi 400 mijë qytetarë të parashtrojnë paraqitje tatimore vjetore

Drejtoria për të ardhura publike pret që deri më 15 mars, kur është afati përfundimtar, që mbi 400 mijë qytetarë të parashtrojnë Paraqitje vjetore publike.

Përfundon takimi BDI- “Aleanca për Shqiptarët”, kërkohet realizim i plotë i platformës

Përfundon takimi BDI- “Aleanca për Shqiptarët”, kërkohet realizim i plotë i platformës

Pas takimit dy orësh të nënkryetarëve të BDI-së dhe Alenacës për shqiptarët, nuk ka deklarata se për çfarë u bisedua në takim dhe se a është biseduar për dokumentit e dorëzuar të Zoran Zaevit, ndërkohë që e vetmja gjë që...

Dorëzohen 318 amandamente të rezolutës për Maqedoninë në PE

Dorëzohen 318 amandamente të rezolutës për Maqedoninë në PE

Gjithsej 318 amandamante janë dorëzuar të propozim-rezolutës për Republikën e Maqedonisë në Parlamentin Evropian, të cilën muajin e kaluar e përgatiti dhe prezantoi para Komitetit për punë të jashtme të PE-së (AFET) raportuesi Ivo Vajgëll, njofton korrespondenti i MIA-s nga...

Konferencë për të drejtat e njeriut të personave me handikap

Konferencë për të drejtat e njeriut të personave me handikap

Konferencë për të drejtat e njeriut të personave me handikap dhe mënyrat për realizimin e mundësive të barabarta do të mbahet sot në Shkup në organizim të lëvizjes kundër handikapit "Polio Plus".

Të paktën 32 të vdekur në një aksident me autobus në Tajvan

Të paktën 32 të vdekur në një aksident me autobus në Tajvan

Të paktën 32 persona e kanë humbur jetën, ndërsa 13 janë lënduar në Tajvan, kur një autobus i cili ka transportuar turistë, është përmbysur në rrugë, afër kryeqytetit Tajpej.

"Më duket sikur më kanë varrosur për së gjalli": frikë dhe izolim në gjuetinë e shtrigave të Erdoganit

"Më duket sikur më kanë varrosur për së gjalli": frikë dhe izolim në gjuetinë e shtrigave të Erdoganit

Deri më tani, në Turqi janë pezulluar nga detyra plot 125.000 njerëz, për të cilët dyshohet se kanë lidhje me një klerik që mendon ndryshe nga presidenti i vendit. Dy mësues dhe një student për drejtësi, ja se si e...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.