Acari nuk i ndal rumunët, vazhdojnë protestat antiqeveritare në ditën e 13-të

Acari nuk i ndal rumunët, vazhdojnë protestat antiqeveritare në ditën e 13-të

Rumunët kanë vazhduar në ditën e 13-të të protesta antiqeveritare, duke sfiduar të ftohtin e acartë (ku temperaturat kanë arritur deri në -10 gradë), e gjitha kjo për të kërkuar dorëheqjen e qeverisë.

Eurostat do ta vlerësojë sistemin statistikor të Maqedonisë

Eurostat do ta vlerësojë sistemin statistikor të Maqedonisë

Ekspertët të Eurostatit do të realizojnë vlerësim partner të sistemit statistikor kombëtar të Maqedonisë. Nga sot e deri më datën 17 të këtij muaji do të vlerësohet Enti Shtetëror për Statistikë si koordinator i sistemit statistikor kombëtar dhe bartësit e...

Mesjetë në Turqi: Nëna arrestohet në krevatin e lindjes, vogëlushi lihet të vdesë nga kanceri në tru

Mesjetë në Turqi: Nëna arrestohet në krevatin e lindjes, vogëlushi lihet të vdesë nga kanceri në tru

Furkani ishte 12-vjeç kur doktorët i thanë se i kishin mbetur "vetëm 30 ditë jetë" nëse nuk kurohej nga kanceri në tru, i cili po përparonte shumë shpejt.

Prej nesër hiqet transporti falas për të gjithë qytetarët në Shkup

Prej nesër hiqet transporti falas për të gjithë qytetarët në Shkup

Prej nesër hiqet transporti falas për të gjithë qytetarët në autobusët e NTP Shkup dhe te transportuesit privatë dhe lirimi nga puna për të punësuarit në Qytetin e Shkupit dhe ndërmarrjet publike të qytetit mbi moshën 60-vjeçare me sëmundje kronike...

Kocijançiç: Han në Shkup do të takohet me liderët politik

Kocijançiç: Han në Shkup do të takohet me liderët politik

Eurokomisari për negociata për zgjerim Johanes Han, të enjten në Shkup do të takohet edhe me liderët e partive politike që fituan vend në Kuvendin e Maqedonisë, njofton korrespondenti i MIA-s nga Brukseli.

Sot rezultatet nga testimi ekstern i maturantëve

Sot rezultatet nga testimi ekstern i maturantëve

Në shkollat e mesme do të publikohen rezultatet nga testimi ekstern i nxënësve nga vitet e fundit.

Transport publik falas në Shkup për uljen e ndotjes së ajrit

Transport publik falas në Shkup për uljen e ndotjes së ajrit

Qyteti i Shkupit prej nesër vendos transport publik falas në të gjitha autobusët e NTP Shkup dhe te transportuesit privatë për të gjithë qytetarët e territorit të Shkupit deri në momentin e uljes së ndotjes së ajrit, kumtoi në konferencën...

Anulohen fluturimet dhe zvogëlohet dukshmëria në rrugë

Anulohen fluturimet dhe zvogëlohet dukshmëria në rrugë

Për shkak të mjegullës në fushëgropën e Shkupit pjesa më e madhe e fluturimeve të parapara për sot në aeroportin "Aleksandri i Madh" janë anuluar ose janë ridestinuar.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.