Gënjeshtrat e disa portaleve nën hipotekë për mbylljen e Kolegjit privat - Jahja Kemal

Gënjeshtrat e disa portaleve nën hipotekë për mbylljen e Kolegjit privat - Jahja Kemal

Pas skenarit të dështuar për grushtet në Turqi, disa medie nën hipotekë që veprojnë në vend dhe në rajon filluan që ta përdorin gjuhën e ligët dhe me plotë gënjeshtra të medies turke të pishinës përballë disa institucioneve private arsimore...

Kukan: Zbatimi i reformës hap rrugën për në BE

Kukan: Zbatimi i reformës hap rrugën për në BE

Edhe Eurodeputeti i Parlamentit Europian, ka përshëndetur miratimin e Reformës në Drejtësi në Shqipëri, ku përmes një postimi në Twitter ka thënë se kjo reformë do ti hapë rrugë vendit për anëtarësim në Bashkimin Europian.

Baily: Marrëveshja mundësi për demokracinë

Baily: Marrëveshja mundësi për demokracinë

Reagimi i parë përshëndetës për bisedimet dhe për marrëveshjen e arritur nga OBRM-PDUKM, LSDM, BDI e PDSH, e ka bërë Jess Baily të marrë pozicionin e ndërmjetësuesit në këto bisedime.

Arrihet marrëveshja/ Zgjedhjet në Maqedoni mbahen më 11 dhjetor

Arrihet marrëveshja/ Zgjedhjet në Maqedoni mbahen më 11 dhjetor

Përfaqësuesit e katër partive politike nënshkruese të Marrëveshjes “Përzhino”, mesa duket më në fund kanë arritur marrëveshje dhe i akorduan kompetencat e ministrit për punë të brendshme, çështje që paraqitej si pengesë e fundit në bisedimet.

Ja faktet që konfirmojnë se Grushti i Shtetit në Turqi ishte i kurdisur(FOTOGRAFI)

Ja faktet që konfirmojnë se Grushti i Shtetit në Turqi ishte i kurdisur (FOTOGRAFI)

Grushti i shtetit në Turqi ngjalli mjaft dyshime qysh në minutat e tij të para nisur nga një serë shkaqesh. Praktika klasike e grushteve të shtetit është bllokimi i kreut të shtetit; arrestimi ose bllokimi i aktivitetit të përfaqësuesve qeverisë;

Kërkesa për ekstradim, ShBA: “Qëndrimi i Gylenit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është kryekëput ligjor”

Kërkesa për ekstradim, ShBA: “Qëndrimi i Gylenit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është kryekëput ligjor”

Dy ditë më parë përfaqësuesit e lartë të shtetit turk kanë pohuar se kanë dorëzuar gjithë dokumentacionin e nevojshëm për të kërkuar kthimin në Turqi të M. Fethullah Gylenit, i cili akuzohet prej tyre si organizatori i përpjekjes për grusht...

Vazhdojnë bisedimet mes partive

Vazhdojnë bisedimet mes partive

Bisedimet midis partive politike duhet të vazhdojnë sot pasi që dje sërish nuk është arritur marrëveshje. Këtë e deklaroi ambasadori i SHBA-së, Xhes Bejli dje pas përfundimit të takimit në Klubin e deputetëve.

Kriza politike në Maqedoni, një ide e re në tavolinën e bisedimeve

Kriza politike në Maqedoni, një ide e re në tavolinën e bisedimeve

Vazhdojnë bisedimet për tejkalimin e krizës të mbajtura në Klubin e deputetëve në Shkup. Ditën e sotme rreth orës 13:00 do të bisedohet për tejkalimin e dallimeve mes partive politike edhe pse në mungesë të Euroambasadorit Aivo Orav.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni