Bisedimet nga Përzhino zhvendosen në ambasadën e SHBA-ve, mungon Orav

Bisedimet nga Përzhino zhvendosen në ambasadën e SHBA-ve, mungon Orav

Sot vazhdojnë bisedimet për Marrëveshjen e Përzhinos.

Shoqata e Gazetarëve dhe Shkrimtarëve: Jemi kundër çdo përpjekjeje që rrezikon demokracinë

Shoqata e Gazetarëve dhe Shkrimtarëve: Jemi kundër çdo përpjekjeje që rrezikon demokracinë

Shoqata e Gazetarëve dhe Shkrimtarëve e dënon rëndë ndërhyrjen e ushtrisë për “grusht-shteti”. Në deklaratën e saj të parë të bërë në Tëitter ShGSh shprehet: “Si Shoqatë e Gazetarëve dhe Shkrimtarëve ne e dënojmë prerazi përpjekjen e mbrëmshme për “grusht...

Policia çështja e vetme problematike për arritjen e marrrëveshjes

Policia çështja e vetme problematike për arritjen e marrrëveshjes

Kanë përfunduar bisedimet maratonë për dalje nga kriza. Edhe pas presionit të paparë ndërkombëtar dhe negociatave të grupeve të punës të katër partive politike, marrëveshje nuk është arritut, raporton Fakte.

Orav: Mbeti e hapur edhe një çështje

Orav: Mbeti e hapur edhe një çështje

Katër partitë nënshkruese të Marrëveshjes së Përzhinos në raundin e mbrëmshëm të negociatave kanë arritur marrëveshje për shumë çështje, me përjashtim të një çështjeje, informoi pas takimit euroambasadori, Aivo Orav, pa precizuar se për cilën çështje të hapur bëhet fjalë.

"Mënyra e vetme për tejkalimin e krizës janë zgjedhjet"

"Mënyra e vetme për tejkalimin e krizës janë zgjedhjet"

Shefi i diplomacisë së Maqedonisë, Nikola Poposki i ftuar në një emision në "Tv Nova" ka thënë se dëmin më të madh Maqedonia po e pëson nga kriza aktuale politike është në planin e integrimit evropian.

Ademi mbajti fjаlim në prezantimin e prioriteteve të kryesimit të Sllovakisë me BE-në

Ademi mbajti fjаlim në prezantimin e prioriteteve të kryesimit të Sllovakisë me BE-në

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë përgjegjës për Çështje Evropiane Arbër Ademi sot kishte fjalën e tij në prezantimin e prioriteteve të presidencës së Sllovakisë me BE-në para komisionit për Çështje Evropiane.

LSDM: Samiti i NATO-­s tregoi se Maqedonia po largohet nga integrimet euroatlantike

LSDM: Samiti i NATO-­s tregoi se Maqedonia po largohet nga integrimet euroatlantike

Në një konferencë për shtyp anëtari i Këshillit ekzekutiv dhe kryetar i Komisionti partiak për mbrojtje, Maksim Dimitrievski, deklaroi se LSDM vlerësoi se Samiti i NATO­-s në Varshavë tregoi se pushteti gjithnjë e më tepër po e largon vendin nga...

Marrëveshja E Përzhinos Lëvizi Disa Punë Nga Pika Zero

Marrëveshja E Përzhinos Lëvizi Disa Punë Nga Pika Zero

Marrëveshja e Përzhinos vazhdon të mbetet orientimi kryesor i procesit politik deri në zgjedhje.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni