AFET: Pritet qetësim i tensioneve në Maqedoni

AFET: Pritet qetësim i tensioneve në Maqedoni

Komiteti për punë të jashtme (AFET) i parlamentit evropian, organizoi debat të titulluar "Këmbimi i mendimeve për gjendjet aktuale dhe tensionet në rritje në vendet e Ballkanit perëndimor", ku edhe gjendjet në periudhën paszgjedhore në Republikën e Maqedonisë ishin temë...

Padrejtësitë në Turqi nuk kanë të ndalur; Kësaj here vala e spastrimeve prek edhe fëmijët

Padrejtësitë në Turqi nuk kanë të ndalur; Kësaj here vala e spastrimeve prek edhe fëmijët

Pesë fëmijë mbeten vetëm në parkingun e makinave në Turqi, pasi nëna e tyre ndalohet nga policia si e dyshuar.

Komunikacioni në kushte dimri, mjegull në Veles, Katllanovë dhe Tetovë

Komunikacioni në kushte dimri, mjegull në Veles, Katllanovë dhe Tetovë

Komunikacioni nëpër rrugët shtetërore për zhvillohet në kushte dimri vende-vende nëpër rrugë të lagështa. Paraqitje të mjegullave me dukshmëri prej 50 deri në 100 metra ka në aksin rrugor Veles - Katllanovë dhe Tetovë.

Gjermania, deklaratë për lëvizjen "Hizmet"

Gjermania, deklaratë për lëvizjen Hizmet

Shefi i shërbimit informativ të brendshëm i Gjermanisë, Maassen-i, është shprehur se janë tejet të shqetësuar prej përpjekjeve të Turqisë për operacione me qëllim mbledhjen e informacionit brenda Gjermanisë. "Ne nuk mund të pranojmë asnjë operacion të ndërmarrë me qëllime...

APKE do të diskutojë për raportin për zgjedhjet në Republikën e Maqedonisë

APKE do të diskutojë për raportin për zgjedhjet në Republikën e Maqedonisë

Asamblea parlamentare e Këshillit të Evropës (APKE), në sesionin dimëror (23 - 27 janar) sot do ta shqyrtojë raportin për zgjedhjet parlamentare në Maqedoni, të cilat u vëzhguan nga delegacioni i saj, lajmëron korrespondenti i MIA-s nga Strasburgu.

Qarkullimi në vend pa ndalesa në kushte dimri

Qarkullimi në vend pa ndalesa në kushte dimri

Qarkullimi në të gjitha rrugët e vendit po zhvillohet pa ndalesa dhe kufizime, në kushte dimërore, nëpër rrugë të lagështa dhe me mbetje të borës nëpër rrugë, pas intervenimit të ekipeve nga "Rrugët e Maqedonisë", kumton Lidhja auto-moto e Maqedonisë.

Dega e BDI-s në Gostivar nominon Nevzat Bejtën për kryetar komune në zgjedhjet e ardhshme lokale

Dega e BDI-s në Gostivar nominon Nevzat Bejtën për kryetar komune në zgjedhjet e ardhshme lokale

Dega e Bashkimit Demokratik për Integrim në Gostivar tanimë ka filluar përgatitjet për zgjedhjet e ardhshme lokale.

Ahmeti takon kryetarin e LSDM-së, Zaev

Ahmeti takon kryetarin e LSDM-së, Zaev

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti  është takuar me kryetarin e LSDM-së, Zoran Zaev.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.