Presidenti i Shqipërisë Nishani për vizitë në Preshevë dhe Bujanoc

Presidenti i Shqipërisë Nishani për vizitë në Preshevë dhe Bujanoc

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bujar Nishani sot do vizitojë Bujanocin dhe Preshevën.

Komuna e Çairit dekoron arsimtarët e dalluarpër nder të 7 Marsit

Komuna e Çairit dekoron arsimtarët e dalluarpër nder të 7 Marsit

Komuna e Çairit,në nder të 7-të Marsit - Ditës së mësuesit, në një solemnitet rasti ka dekoruar arsimtarët më të suksesshëm të shkollave të cilat gravitojnë në këtë komunë.

Deklaratë e Aleancës për Vlerat e Përbashkëta lidhur me zërat e largimit të z. Gylen nga Shtetet e Bashkuara

Deklaratë e Aleancës për Vlerat e Përbashkëta lidhur me zërat e largimit të z. Gylen nga Shtetet e Bashkuara

Aleanca për Vlerat e Përbashkëta i mohon të gjitha akuzat e bëra nga z. Numan Kurtullmush, zv. kryministër i Turqisë, i cili ka thënë se Fethullah Gyleni po planifikon zhvendosjen e tij drejt Kanadasë. Z. Gylen nuk ka kryer asnjë...

Stanishev: Ivanov t'i japë mandatin Zaevit

Stanishev: Ivanov t'i japë mandatin Zaevit

Sergej Stanishev, kryetari i partisë socialiste, një nga partitë më të mëdha në parlamentin europian, ka thënë se në demokracinë parlamentare, kandidati që fiton shumicën duhet t'i lejojë të bëj qeverinë dhe sipas kësaj pa obstruksione është Zoran Zaev i...

Vendosje e rregullativës së re për kontroll të emisioneve në ajër nga fabrikat

Vendosje e rregullativës së re për kontroll të emisioneve në ajër nga fabrikat

Oda ekonomike e Maqedonisë sot do të informojë për vendosjen e regullativës së re për kontroll të emisioneve në ajër nga kapacitetet industriale.

Ora e parë akademike e kandidatëve për oficerë të ARM-së

Ora e parë akademike e kandidatëve për oficerë të ARM-së

Në Akademinë ushtarake në Shkup sot do të mbahet ora e parë akademike për nënoficerë dhe ushtarë profesionistë me arsim të mbaruar të lartë, të cilët do të bëhen oficer të Armatës të Republikës së Maqedonisë.

Nishani:Nuk ndërhyjmë në punët e brendshme të Maqedonisë, shqiptarët faktor shtetformues në vend

Nishani:Nuk ndërhyjmë në punët e brendshme të Maqedonisë, shqiptarët faktor shtetformues në vend

Presidenti shqiptar, Bujar Nishani, në një intervistë për televizionin ABC News, ka folur për situatën aktuale politike në Maqedoni dhe për zhvillimet e fundit pas refuzimit të Ivanovit që të mandatojë, Zoran Zaevin për të formuar qeverinë e re të...

Nëse Maqedonia nuk formon Qeveri javën e ardhshme, PE do ta anulojë votimin për Rezolutën

Nëse Maqedonia nuk formon Qeveri javën e ardhshme, PE do ta anulojë votimin për Rezolutën

Parlamenti Evropian do ta anulojë votimin në seancën plenare për Rezolutën për Republikën e Maqedonisë, nëse vendi javën e ardhshme nuk formon Qeveri, njofton korrespondenti i MIA-s nga Brukseli.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.