Hahn kritikon vendimin e presidentit Ivanov: Rezultati i zgjedhjeve duhet pranuar edhe nëse nuk ju pëlqen

Hahn kritikon vendimin e presidentit Ivanov: Rezultati i zgjedhjeve duhet pranuar edhe nëse nuk ju pëlqen

Eurokomesari për zgjerim, Johannes Hahn me anë të disa postimeve në llogarinë e tij në “Twitter” ka komentuar vendimin e presidentit Ivanov.

Zaev: Ivanov duhet menjëherë ta ndajë mandatin

Zaev: Ivanov duhet menjëherë ta ndajë mandatin

Gjorge Ivanov duhet ta tërheq vendimin dhe menjëherë ta jep mandatin për formim të qeverisë së re, sepse Kushtetuta e obligon në atë të mos mund ta mohojë vullnetin e shumicës së qytetarëve, i cili është reflektuar përmes 67 mandateve...

Ivanov nuk i jep mandatin Zaevit. Pengesë platforma shqiptare!

Ivanov nuk i jep mandatin Zaevit. Pengesë platforma shqiptare!

Presidenti Gjorge Ivanov deklaroi se nuk do ia jap mandatin Zoran Zaevit për shkak se ai ka pranuar platformën shqiptare, e cila sipas Ivanovit cenon sovranitetin e vendit.

Mogerini nesër për vizitë në Maqedoni

Mogerini nesër për vizitë në Maqedoni

Përfaqësuesja e lartë për politikë të jashtme dhe siguri e Bashkimit Evropian, Federika Mogerini, nesër do ta vizitojë Republikën e Maqedonisë në kuadër të mini-turnesë së saj nëpër shtetet ballkanike.

Panair për ndërtimtari: Efikasiteti energjetik nxitës i zhvillimit ekonomik

Panair për ndërtimtari: Efikasiteti energjetik nxitës i zhvillimit ekonomik

Shfrytëzim optimal i resurseve dhe energjisë nëpër shtëpi dhe mjediset e punës nuk është luks dhe privilegj, por kusht që duhet të sigurojë ardhmëri më të mirë, u tha në hapjen e sotme të Panairit të 14-të për ndërtimtari dhe...

"Trust" lëndë e re e Prokurorisë Themelore Publike

"Trust" lëndë e re e Prokurorisë Themelore Publike

Prokuroria Themelore Publike sot publikoi hetim të ri financiar me emrin "Trust" e cila i dedikohet marrjes së tenderit për gërmim të zgjyrës dhe qymyrit në Suvodoll, ndërsa në të cilin dyshohen tre persona fizikë dhe tre persona juridikë.

Fethullah Gylen dhe modeli shqiptar

Fethullah Gylen dhe modeli shqiptar

Unë do të përpiqem të ndaj me ju disa konsiderata që sjellin përqasje të ideve themelore të Fethullah Gylenit me modelin që kanë ekspozuar muslimanët shqiptare në vite.

Zaevi i dorëzon firmat Ivanovit: Pres kalim të qetë të pushtetit

Zaevi i dorëzon firmat Ivanovit: Pres kalim të qetë të pushtetit

Zaev pret tani që brenda ditës ose në ditët në vijim, kreu i shtetit t’i ofrojë zyrtarisht mandatin për krijimin e qeverisë së re. Në deklaratën e shkurtër për mediat, Zaev tha se pret tranzicion të qetë të kalimit të...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.