BDI distancohet nga deklaratat e Behixhudin Shehabit

BDI distancohet nga deklaratat e Behixhudin Shehabit

Bashkimi Demokratik për Integrim distancohet nga deklarata e Sekretari shtetëror në ministrinë e Kulturës, Behixhudin Shehabi, dhënë për Anadolu Agency, se vendi duhet të hulumtojë organizatat që supozohet se kanë lidhje me Fetulla Gylenin.

NATO-BE, Një Aleancë E Fuqishme Për Një Evropë Më Të Sigurtë

NATO-BE, Një Aleancë E Fuqishme Për Një Evropë Më Të Sigurtë

Shqipëria dyfishon numrin e ushtarakëve në kuadër të NATO-s, ndërsa Maqedonia ende larg inkuadrimit në këtë strukturë të fuqishme ushtarake.

Rekomandime për parandalimin e paraqitjes së sëmundjeve infektuese në rajonet e vërshuara

Rekomandime për parandalimin e paraqitjes së sëmundjeve infektuese në rajonet e vërshuara

Ministria e Shëndetësisë dhe entet relevante të shëndetësisë, Instituti për shëndet publik dhe Qendra për shëndet publik - Shkup kanë kryer ekspertizë sanitare-higjienike të rajoneve të prekura nga vërshimet në rajonin e Shkupit (Çento, Hasanbeg-Ekonomia, Hasanbeg, Creshevë, Stajkovcë dhe Smilkovcë).

Zëvendëskryeministri Halili takoi ish-zëvendëskryeministrat për zbatimin e MO-së

Zëvendëskryeministri Halili takoi ish-zëvendëskryeministrat për zbatimin e MO-së

Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Festim Halili, sot ka realizuar takim me ish zëvendëskryeministrat të angazhuar për implementimin e Marrëveshjes së Ohrit, Musa Xhaferi, Imer Selmani dhe Abdilaqim Ademi.

Komisioni për sëmundje infektive me masa për mbrojtjen e banorëve nga rajonet e vërshuara

Komisioni për sëmundje infektive me masa për mbrojtjen e banorëve nga rajonet e vërshuara

Me qëllim të mbrojtjes së shëndetësisë së banorëve në rajonet e vërshuara prej sot në terren janë lëshuar ekipe të endokrinologëve dhe infektologëve, ka filluar dezinfektimi dhe është marrë edhe rekomandimi për evakuimin e personave të rrezikuar. Këto janë pjesë...

Komunat Me Shumicë Shqiptare I Prijnë Listës Së Votuesve Të Kontestuar

Komunat Me Shumicë Shqiptare I Prijnë Listës Së Votuesve Të Kontestuar

KOMISIONI SHTETËROR ZGJEDHOR PUBLIKON LISTËN E 39.502 VOTUESVE KONTESTUES

Rreth 5 mijë familje dëmtohen nga moti i ligë në Shkup dhe rrethinë

Rreth 5 mijë familje dëmtohen nga moti i ligë në Shkup dhe rrethinë

Rreth 5 mijë familje prej 12 vendbanimeve në rrethin e Shkupit janë dëmtuar nga moti i ligë i cili ndodhi të shtunën.

Alsat-M: Jahja Kemal në Maqedoni nuk mbyllet

Alsat-M: Jahja Kemal në Maqedoni nuk mbyllet

Kolegji Jahja Kemal që ka degë në disa qytete të Maqedonisë hedh poshtë zërat për mbylljen kësaj shkolle. Zëdhënësi i kësaj shkolle, Surija Tauk, përgënjeshtroi lidhjet financiare të këtij institucioni arsimor me politikan nga Turqia. Zëra e tillë që u...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni