TURQI: NDËRRON JETË AHMETI I VOGËL, TERAPIA E TË CILIT ISHTE NDËRPRERË NGA ANA E QEVERISË SË ERDOGANIT

AHMET BURHAN ATAÇ, 8 VJEÇAR KA NDËRRUAR JETË DJE. AI MË SHUMË SE DY VJET KA LUFTUAR ME KANCERIN NË ESHTRA. QEVERIA TURKE NË KRYE ME ERDOGANIN ME VETËDIJE E KANË PENGUAR TERAPINË E TIJ NË GJERMANI, E CILA SIPAS...

Sheqerinska: Zgjedhje sa më shpejt, nëse gjendja me epideminë lejon një gjë të tillë

Sheqerinska: Zgjedhje sa më shpejt, nëse gjendja me epideminë lejon një gjë të tillë

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Mbrojtjes, Radmila Sheqerinska sot tha se zgjedhjet duhet të organizohen sa më shpejt që është e mundur, por vetëm nëse gjendja me epideminë e coronavirusit lejon një gjë të tillë.

Spasovski: Ju siguroj që Maqedonia e Veriut do të mbetet e përkushtuar ndaj reformave themelore

Në tre vitet e fundit, Maqedonia e Veriut ka vendosur të kthejë seriozisht faqe të reja në historinë e saj.

Partia Popullore Evropiane sërish e konfirmoi mbështetjen për zgjerimin e BE-së drejt Ballkanit Perëndimor

Partia Popullore Evropiane sërish e konfirmoi mbështetjen për zgjerimin e BE-së drejt Ballkanit Perëndimor

Pas takimit të liderëve, me të cilin kryesoi kryetari Donald Tusk, Partia Popullore Evropiane (EPP) sërish e konfirmoi mbështetjen e saj për zgjerimin dhe anëtarësimin kredibil për Ballkanin Perëndimor, njofton korrespondenti i MIA-s.

Në Maqedoni do të arrijnë edhe 20 respiratorë nga Norvegjia

Në Maqedoni do të arrijnë edhe 20 respiratorë nga Norvegjia

Norvegjia do të dërgojë 20 respiratorë për Maqedoninë e Veriut, për t’u përballur me epideminë e Covid-19.

Arriti dërgesa e parë prej 12 respiratorëve donacion nga BE-ja për Klinikën Infektive dhe për SPQ “8 Shtatori”

Arriti dërgesa e parë prej 12 respiratorëve donacion nga BE-ja për Klinikën Infektive dhe për SPQ “8 Shtatori”

Dymbëdhjetë makinat e para për frymëmarrje të asistuar – respiratorë dhe pajisje të tjera mbrojtëse personale, si pjesë e ndihmës së projektuar të Bashkimit Evropian prej katër milion eurosh për nevoja urgjente mjekësore të vendit arritën sot në Ministrinë e...

Donacion i Bashkimit Evropian, arrijnë 12 respiratorë në Shkup

Donacion i Bashkimit Evropian, arrijnë 12 respiratorë në Shkup

Si pjesë e ndihmës së projektuar të Bashkimit Evropian për nevojat urgjente mjekësore, sot në Shkup arritën 12 pajisje për frymëmarrje të asistuar – respiratorë, si dhe pesëmijë maska mbrojtëse „N95“.

Dimitrov: Nevojitet solidaritet rajonal dhe global për ballafaqim me pandeminë

Dimitrov: Nevojitet solidaritet rajonal dhe global për ballafaqim me pandeminë

Për ballafaqim me krizën e koronavirusit dhe pasojat e saj nevojitet reagim i përbashkët dhe solidaritet në nivel rajonal dhe global. Këtë sfidë mund ta tejkalojmë vetëm së bashku. Virusi nuk mund të fitohet në një vend, ndërsa të mbetet...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni