Gjykimet online, Nuhiu: Mund të mbahen, nëse ka kushte

Gjykimet online, Nuhiu: Mund të mbahen, nëse ka kushte

Zv Ministri i Drejtësisë Agim Nuhiu ,mbështet zhvillimin e seancave gjyqësore online në kohë të pandemisë COVID 19 ,me qëllim që qytetarët të kenë qasje të lirë deri tek drejtësia.

Filipçe: Po e mendojmë orën policore gjatë natës, nëse ka nevojë edhe kafenetë do të mbyllen më herët

Filipçe: Po e mendojmë orën policore gjatë natës, nëse ka nevojë edhe kafenetë do të mbyllen më herët

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe për TV Sitel tha se po shqyrtohet masa e orës policore gjatë në mbrëmje.

Javën e ardhshme në Maqedoni do të ketë teste të shpejta për COVID-19, çmimi 1000 denarë

Javën e ardhshme në Maqedoni do të ketë teste të shpejta për COVID-19, çmimi 1000 denarë

Qendra Shëndetësore Shkup është organizata e parë shëndetësore që do të fillojë me përpunimin e testeve të shpejta. Këto janë teste cilësore nga kompania Abbott që japin 99.6 për qind saktësi të rezultatit, kumtoi dje Viktor Isijanovski, drejtor i Qendrës...

Filipçe: Maska në ambient të hapur duhet të mbahen që të ulet numri i rasteve të reja dhe bartja e virusit

Filipçe: Maska në ambient të hapur duhet të mbahen që të ulet numri i rasteve të reja dhe bartja e virusit

Vjen periudha kur moti po ftohet, ndërsa ajri do të jetë i ndotur. Kur moti është ftohtë është shumë me rëndësi secili prej nesh të kujdeset për shëndetin personal, dhe madje edhe nga ftohja dhe gripi sezonal.

Pendarovski: Në kushte të pandemisë arsimi dhe shkenca bëhen ende më të rëndësishme

Pendarovski: Në kushte të pandemisë arsimi dhe shkenca bëhen ende më të rëndësishme

Presidenti Stevo Pendarovski sot mbajti fjalim në konferencë onlajn përkushtuar arsimit të lartë në rajonin e Ballkanit Perëndimor, me temën “Vlerat e përbashkëta, aftësitë dhe zhvillimi i qëndrueshëm”. Konferenca është mbështetur nga Shërbimi gjerman për këmbim akademik – DAAD.

Filipçe: Ka mjaftueshëm shtretër spitalor, askush nuk do të mbetet pa trajtim shëndetësor

Filipçe: Ka mjaftueshëm shtretër spitalor, askush nuk do të mbetet pa trajtim shëndetësor

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe pas takimit në Këshillin e Sigurimit Kombëtarë deklaroi se qytetarët duhen të rrinë të qetë, për shkak, siç tha ai. askush nuk do të mbetet pa trajtim shëndetësorë.

Pendarovski me apel deri tek qytetarët: Situata është serioze, respektoni masat dhe protokollet

Pendarovski me apel deri tek qytetarët: Situata është serioze, respektoni masat dhe protokollet

Presidenti i vendit Stevo Pendarovski menjëherë pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë apeloi deri tek qytetarët që të respektojnë dh zbatojnë në përpikëri masat dhe protokollet e qeverisë e që kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19. Ndërkohë që u shpreh...

Osmani optimist: Do të tejkalojmë dallimet me Bullgarinë, kemi guxim dhe vullnet

Osmani optimist: Do të tejkalojmë dallimet me Bullgarinë, kemi guxim dhe vullnet

Ministri i jashtëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut në pyetjen e gazetarëve rreth raporteve me Republikën e Bullgarisë u shpreh sot se grupet e punës janë duke punuar për të arritur deri tek një zgjidhje e pranueshme për të...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni