Kuvendi duhet të vendosë a do të mbahen maskat gjithkund dhe për masat e tjera

Kuvendi duhet të vendosë a do të mbahen maskat gjithkund dhe për masat e tjera

Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut  pritet të mbahet seanca plenare, ku në rend dite janë edhe ndryshimet në ligjin për mbrojtje shëndetësore të popullatës nga sëmundje infektive me të cilat do të mundësohet zbatim më efikas i inspektimeve me...

Filipçe: Për momentin nuk ka nevojë për orë policore

Filipçe: Për momentin nuk ka nevojë për orë policore

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe konsideron se nuk është e nevojshme ora policore, pasi masat që i kanë propozuar janë të ngjashme me orën policore. Në këtë periudhë shtoi Filipçe ora policore nuk është zgjidhje, mjafton të respektohen masat dhe...

U nënshkrua Korniza e Bashkëpunimit për Zhvillim të Qëndrueshëm (UNSDCF) ndërmjet RMV dhe OKB për periudhën 2021-2025

U nënshkrua Korniza e Bashkëpunimit për Zhvillim të Qëndrueshëm (UNSDCF) ndërmjet RMV dhe OKB për periudhën 2021-2025

Ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani, sot në emër të Qeverisë së bashku me Koordinatoren e Përhershme të Kombeve të Bashkuara në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Rosana Duxhiak e nënshkruan Kornizën e re për Bashkëpunim për Zhvillim të...

Zaev: OKB-ja është simbol për paqen dhe sigurinë globale, vazhdojmë të bashkëpunojmë

Zaev: OKB-ja është simbol për paqen dhe sigurinë globale, vazhdojmë të bashkëpunojmë

Sivjet, Organizata e Kombeve të Bashkuara shënon jubileun e rëndësishëm – 75 vjetorin e themelimit. Është formuar në vitin 1945 në një botë në rrënoja. KB sot është simbol i paqes dhe sigurisë globale, ka shkruar sot kryeministri Zoran Zaevi...

Spitalet infektive me kapacitet të stërngarkuar, spitali modular sot me 23 pacientë

Spitalet infektive me kapacitet të stërngarkuar, spitali modular sot me 23 pacientë

U ndërtuan për ditë të vështira, dhe kjo situatë erdhi. Në ditën e dytë të vënies në funksion të spitalit modular janë shtruar 23 pacientë të sjellë nga i gjithë vendi.

Zaev: Mbajtja e konferencës ndërqeveritare me BE-në, do të jetë sinjal pozitiv edhe për rajonin

Zaev: Mbajtja e konferencës ndërqeveritare me BE-në, do të jetë sinjal pozitiv edhe për rajonin

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, i shoqëruar nga zv.kryeministri Nikolla Dimitrov dhe ministri Bujar Osmani, sot ka realizuar takim virtual me përfaqësuesin e lartë për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell.

Maqedonia, Shqipëria dhe Mali i Zi do marrin respirator nga NATO

Deri në fund të këtij muaji, NATO do t’i dorëzoj respiratorët Maqedonisë së Veriut me qëllim që të ndihmojë në ballafaqimin me coronavirusin, theksojnë nga Aleanca Veriatlantike. Maqedonia është një nga tre vendet e Ballkanit Perëndimor që do të marrin ndihmë. 

Prej sot masa të reja anti-Kovid-19 në Maqedoninë e Veriut

Prej sot masa të reja anti-Kovid-19 në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut prej sot hyjnë në fuqi masat e reja anti –Kovid19, pasi që mbrëmë Qeveria miratoi rekomandimet e Komisionit për Sëmundje Infektive, përcjell.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni