Kovaçevski: Nuk do të ketë ndryshime në përbërjen e Qeverisë

Kovaçevski: Nuk do të ketë ndryshime në përbërjen e Qeverisë

Duke marrë parasysh situatën në BDI dhe mbledhjen e paralajmëruar më 15 Tetor, Kryeministri Dimitar Kovaçevski ka paralajmëruar se kjo nuk do të reflektohet në përbërjen e Qeverisë.

Kovaçevski: Po të mos ishte ndihma e shtetit, qytetarët do të paguanin 5 herë më shumë rrymën

Kovaçevski: Po të mos ishte ndihma e shtetit, qytetarët do të paguanin 5 herë më shumë rrymën

Kryeministri Dimitar Kovaçevski, i ftuar në emisionin “Click Plus” në TV21, tha se po të mos kishte ndihmuar shteti, qytetarët do të kishin paguar pesëfishin e faturave të energjisë elektrike që paguajnë sot.

Komiteti i Përzier Parlamentar RMV – BE: Vendi duhet të mbetet e përkushtuar në reformat

Komiteti i Përzier Parlamentar RMV – BE: Vendi duhet të mbetet e përkushtuar në reformat

Në Parlamentin Evropian në Strasburg vazhdon me punë Takimi i 20-të i Komitetit të përzier parlamentar – Republika e Maqedonisë së Veriut dhe BE-së (Komiteti parlamentar për stabilizim dhe asocim), i cili për herë të parë mbahet pasi Maqedonia e...

BDI-ja paralajmëron llogaridhënie për punën e bërë pas formimit të kryesisë së re, LSDM dhe PLD kundër koalicionit të gjerë qeverisës

BDI-ja paralajmëron llogaridhënie për punën e bërë pas formimit të kryesisë së re, LSDM dhe PLD kundër koalicionit të gjerë qeverisës

Partitë në pushtet LSDM dhe PLD janë kundër formimit të qeverisë së gjerë në të cilën do të hynin edhe partitë opozitare, propozim të cilin e dha deputeti Pavle Trajanov nga Lidhja Demokratike, e cila gjithashtu është pjesë e shumicës...

Ka përfunduar takimi 6 orësh, Ahmeti tregon a ka ‘zjarr’ brenda BDI-së

Ka përfunduar takimi 6 orësh, Ahmeti tregon a ka ‘zjarr’ brenda BDI-së

Ali Ahmeti i nënshtrohet një pjese të mirë të kërkesave të të ashtuquajturit Grup i Zjarrit, duke pranuar mbajtjen për herë të parë pas tre vitesh të mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm, prej nga, brenda të njëjtës ditë duhet të...

Sot bëhen 27 vjet nga atentati ndaj ish-presidentit Kiro Gligorov

Sot bëhen 27 vjet nga atentati ndaj ish-presidentit Kiro Gligorov

Në këtë ditë, 27 vjet më parë, u krye atentat i pasuksesshëm ndaj presidentit Kiro Gligorov. Gligorov i mbijetoi atentatit me lëndime të rënda në kokë.

“40 mijë euro dhe ar në vlerë të 10 mijë eurove”, arrestohet shtetasi bullgar që mashtronte shkupjanët

“40 mijë euro dhe ar në vlerë të 10 mijë eurove”, arrestohet shtetasi bullgar që mashtronte shkupjanët

Policia sot në vendkalimin kufitar “Deve Bair” ka arrestuar 34-vjeçarin N.P.S. nga Pleveni i BUllgarisë, përcjell TV21. I njëjti dyshohet se mashtruar disa persona, kryesisht të moshuar në Shkup, duke iu lajmëruar dhe duke iu thënë se një familjarë i...

Pas gjashtë ditëve kërkime, gjendet trupi i 22 vjeçarit nga Kumanova, Erdan Ramadani

Pas gjashtë ditëve kërkime, gjendet trupi i 22 vjeçarit nga Kumanova, Erdan Ramadani

Gjashtë ditë pas aksidentit, ekipet e ndërhyrjes dhe vullnetarët lokalizuan trupin e viktimës brenda ujërave të lumit Vardar në kilometrin e tretë nga vendi i aksidentit, përkatësisht në afërsi të kazermës së Tetovës. 

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni