Mariçiq: Ligji për regjistrimin nuk do të kthehet në Qeveri, ndryshimet do të bëhen në Kuvend

Mariçiq: Ligji për regjistrimin nuk do të kthehet në Qeveri, ndryshimet do të bëhen në Kuvend

Ministri i Drejtësisë në Maqedoninë e Veriut Bojan Mariçiq, sot ka folur në lidhje me regjistrimin e popullsisë, i cili pritet të bëhet vitin e ardhshëm.

Grubi priti ambasadorin e Rumanisë Stanila: U bënë avancime historike në Maqedoni të Veriut

Grubi priti ambasadorin e Rumanisë Stanila: U bënë avancime historike në Maqedoni të Veriut

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi, sot priti në takim lamtumirës ambasadorin e Rumanisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Viorel Stanila.

Ligjëratë për Kovid-19 në Kabinetin e Presidentit

Ligjëratë për Kovid-19 në Kabinetin e Presidentit

Në Kabinetin e presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski,  u mbajt ligjëratë në temën “Kovid-19 – sfida, përgatitje për valë të re eventuale, përvojat e deritanishme dhe mjekimi”.

Qeveria miratoi vendimin për hapjen e kufijve, vendimi hyn në fuqi më 12 tetor

Qeveria miratoi vendimin për hapjen e kufijve, vendimi hyn në fuqi më 12 tetor

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e sotme miratoi vendimin për hapjen e kufijve pa kushte. Vendimi hyn në fuqi më 12 tetor. Vendimi përfshinë hapjen e kufijve pa test PCR me Shqipërinë, Kosovën, Malin e Zi...

Anulohet seanca gjyqësore për “Llaskarcën” rasti në procedurë dëshmuese

Anulohet seanca gjyqësore për “Llaskarcën” rasti në procedurë dëshmuese

Pushimi mjekësor i njërit gjykatës në rastin “Llaskarca” e anuloi seancën e sotme gjyqësore për këtë lëndë. Debati i ardhshëm kryesor është caktuar për më 15 tetor.

Komisioni për Sëmundje Infektive propozon hapjen e kufijve me Serbinë, Malin e Zi, Kosovën dhe Shqipërinë pa PCR test

Komisioni për Sëmundje Infektive propozon hapjen e kufijve me Serbinë, Malin e Zi, Kosovën dhe Shqipërinë pa PCR test

Ministria e Shëndetësisë informon se këtë mëngjes, Komisioni për Sëmundjet Infektive ka sjell propozim-vendim për hapjen e kufijve me Serbinë, Malin e Zi, Kosovën dhe Shqipërinë pa test PCR.

Osmani: Konferenca e parë ndërqeveritare në dhjetor

Osmani: Konferenca e parë ndërqeveritare në dhjetor

Në intervistën për Agjencinë Evropa, të dhënë gjatë vizitës së tij në Bruksel, ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, deklaroi se pret që konferenca e parë ndërkombëtare me BE-në të mbahet në dhjetor.

Osmani: Fillimi i negociatave do të jetë një sinjal i qartë për kursin evropian të gjithë rajonit

Osmani: Fillimi i negociatave do të jetë një sinjal i qartë për kursin evropian të gjithë rajonit

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, gjatë vizitës së tij të punës në Bruksel, realizoi takim me Komisionerin Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerimi, Oliver Varhelyi.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni