Xhaferi - Gir: U këmbyen mendime për ngjarjet aktuale në Kuvend

Xhaferi - Gir: U këmbyen mendime për ngjarjet aktuale në Kuvend

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, nënkryetarët Goran Misovski dhe Hysni Ismaili dhe koordinatorët e grupeve parlamentare të përfaqësuara në Kuvend, Jovan Mitreski, Nikolla Micevski, Arbër Ademi dhe Syrija Rashidi realizuan takim pune me ambasadorin...

Bastisje në Shkup, është gjetur drogë dhe municion, një person është arrestuar

Bastisje në Shkup, është gjetur drogë dhe municion, një person është arrestuar

Nëpunës policorë nga Departamenti i Policisë Kriminalistike - Sektori për Tregti të Palejuar me Drogë, Armë dhe Materie të Rrezikshme në koordinim me Njësitin për Tregti të Palejuar pranë SPB Shkup sot e kanë privuar nga liria M.M. (45) nga Shkupi.

Osmani-Borrel: Me mbështetjen e BE-së dhe aksion diplomatik, OSBE-ja do të kontribuojë për sigurinë evropiane

Osmani-Borrel: Me mbështetjen e BE-së dhe aksion diplomatik, OSBE-ja do të kontribuojë për sigurinë evropiane

Maqedonia e Veriut, si vend kryesues, do të respektojë me përpikëri parimet dhe vlerat themelore të OSBE-së. Fokusi i Organizatës do të jetë Ukraina, gjegjësisht siguria e njerëzve në një kohë të pasigurisë dhe jostabilitetit rajonal dhe global, theksoi sot...

Skuadrilja për trajnim dhe stërvitje e Armatës u bë Qendër zyrtare e NATO-s për trajnim të pilotëve ushtarakë

Skuadrilja për trajnim dhe stërvitje e Armatës u bë Qendër zyrtare e NATO-s për trajnim të pilotëve ushtarakë

Skuadrilja e armatës për trajnim dhe stërvitje, më e njohur si Qendër për Trajnim të Pilotëve, i është bashkuar qendrave për trajnim të pilotëve në Çeki dhe në Itali, si qendër zyrtare e NATO-s e cila është pjesë e strukturës...

RMV: 150 gra preken nga kanceri i mitrës çdo vit

RMV: 150 gra preken nga kanceri i mitrës çdo vit

Kanceri i qafës së mitrës është kanceri i katërt më i zakonshëm tek gratë, me mbi 600,000 raste të reja në mbarë botën. Në vendin tonë, mesatarisht çdo vit sëmuren 150 gra dhe 20 gra humbin betejën me këtë sëmundje.

Në Sofje po përgatisin një deklaratë të re për Maqedoninë

Në Sofje po përgatisin një deklaratë të re për Maqedoninë

Para deputetëve bullgarë do të prezantohet një deklaratë e re për Maqedoninë. Ajo tashmë është miratuar unanimisht në Komisionin e Politikës së Jashtme atje. Ajo dënon, siç thuhet, thirrjet për dhunë ndaj bullgarëve në vend, por edhe sulmin e ashpër...

Kovaçevski: Hyrja e ASH-së në Qeveri nënkupton izolimin e partive që janë kundër BE-së

Kovaçevski: Hyrja e ASH-së në Qeveri nënkupton izolimin e partive që janë kundër BE-së

Aleanca për Shqiptarët (ASH) gjithmonë ka qenë për një Maqedoni evropiane dhe hyrja eventuale e kësaj partie në Qeveri do të nënkuptonte zgjerim të aleancës së partive të cilët janë për një integrim të tillë, kështu u shpreh kryeministri Dimitar...

Mariçiq – Kopman: Sundimi i ligjit është çelësi për përparimin e shpejtë në negociatat me BE-në

Mariçiq – Kopman: Sundimi i ligjit është çelësi për përparimin e shpejtë në negociatat me BE-në

Zv. kryeministri për Çështje Evropiane, Bojan Mariçiq, ka takuar në Bruksel drejtorin e ri të Drejtorisë së Përgjithshme për Politikë të Fqinjësisë dhe Zgjerim të Komisionit Evropian, Gert Jan Kopmann.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.