Pendarovski: Procesi i afrimit drejt BE-në po zhvillohet me ritme të kënaqshme në këtë fazë

Situata aktuale lidhur me aspiratat evropiane të Republikës së Maqedonisë së Veriut, progresi i reformave në fusha kyçe, si dhe situata politike në vend dhe në rajon ishin temat e takimit të sotëm në Vilën "Vodno", të presidentit Stevo Pendarovski...

Kovaçevski-Eskobar: Maqedonia e Veriut është një partner i besueshëm i bashkësisë ndërkombëtare

Kryeministri Kovaçevski sonte në Ohër është takuar me Përfaqësuesin Special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor dhe zëvendësndihmës sekretarin shtetëror të SHBA-së, Gabriel Eskobar.

Pesë persona kanë marrë pjesë në vrasjen e mbrëmshme, zbulohen detaje të reja

Pesë persona kanë marrë pjesë në vrasjen e mbrëmshme, zbulohen detaje të reja

Ministria për Punë të Brendshme në RMV ka dalë me detaje të reja në lidhje me vrasjen e mbrëmshme në Çarshinë e Shkupit.

Larson Xhain në seancën e Qeverisë: Maqedonia e Veriut ka mbështetje në procesin e mëtutjeshëm të eurointegrimeve

Larson Xhain në seancën e Qeverisë: Maqedonia e Veriut ka mbështetje në procesin e mëtutjeshëm të eurointegrimeve

E ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në Bashkimin Evropian. Maqedonia e Veriut  ka mbështetje  në procesin e mëtutjeshëm të eurointegrimeve, porositi Ami Larson Xhejn ambasadore e Suedisë, e cila është kryesuese aktuale me BE-në,  në fjalimin në seancën e sotme...

Shpallet thirrje e re publike për transportuesit privatë në transportin publik

Shpallet thirrje e re publike për transportuesit privatë në transportin publik

E pyetur për shpalljen e sotme të thirrjes për transportuesit privatë, kryetarja e Qytetit të Shkupit, Danella Arsovska tha se shpreson që pas dy javëve do të nis menaxhimi i përbashkët i transportit publik me transportuesit privatë.

30 vjet nga aksidenti ajror i Paler Macedonia

30 vjet nga aksidenti ajror i Paler Macedonia

Bëhen 30 vite kur më 5 mars 1993 avioni i Paler Macedonia, modeli Foker 100, menjëherë pas ngritjes nga Aeroporti i Shkupit u rrëzua rreth 400 metra larg pistës së aeroportit. Jon Burk është një nga pilotët e angazhuar në...

Dimovski për REL: Alarmuesit e bombave janë të inkurajuar, pasi nuk mund t'i zbulojmë

Dimovski për REL: Alarmuesit e bombave janë të inkurajuar, pasi nuk mund t'i zbulojmë

Alarmuesit e bombave tashmë po bëhen të paskrupullt, sepse ne nuk mund t'i zbulojmë dhe prandaj patëm një alarm për bombë në rezidencën presidenciale, e cila është vërtetë e siguruar. Ata thjesht duan t'i përhapin ato thashetheme dhe ato thashetheme...

Osmani: Konsensusi mbipartiak për ndryshimet kushtetuese e ka shtruar rrugën e marrëdhënieve evropiane midis Shkupit dhe Sofjes

Osmani: Konsensusi mbipartiak për ndryshimet kushtetuese e ka shtruar rrugën e marrëdhënieve evropiane midis Shkupit dhe Sofjes

Futja e pakicës bullgare në Kushtetutë, gjegjësisht ndryshimi i këtij akti më të lartë shtetëror është i rëndësishëm për dy arsye thotë ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.