Dridhjet e tërmetit në Shqipëri janë regjistruar edhe në Maqedoni

Dridhjet e tërmetit në Shqipëri janë regjistruar edhe në Maqedoni

Një tërmet me magnitudë 4.2 ballë të shkallës Rihter është regjistruar mbrëmë në Shqipëri, tre orë pas mesnate.

Gjendet drogë në Shkup, arrestohen shtatë persona

Gjendet drogë në Shkup, arrestohen shtatë persona

Njësiti policor për intervenim në SPB Shkup kanë kryer kontrolle në disa objekte hotelierike dhe kontrolle të disa personave dhe automjeteve të pasagjerëve. Shtatë persona nga Shkupi janë privuar nga liria tek të cilët janë gjetur marihuanë, kokainë dhe tableta...

Petrovska: Asnjë strategji për kërcënime hibride nuk mund të zbatohet plotësisht, nëse...

Petrovska: Asnjë strategji për kërcënime hibride nuk mund të zbatohet plotësisht, nëse...

“Vendet tona do të vazhdojnë të përballen me kërcënime dhe sfida edhe nga aktorët shtetërorë dhe joshtetërorë të cilët shfrytëzojnë kërcënime hibride të cilët i targetojnë institucionet tona politike, mendimin tonë publik, por para së gjithash sigurinë e qytetarëve tanë.

Qeveria “heq maskat” të martën!

Qeveria “heq maskat” të martën!

Heqja e maskave në ambientet e mbyllura do të shqyrtohet të hënën në mbledhje e Shtabit qendror të krizës, konfirmojnë nga Qeveria.

Hetimi, Zeqiri mbërriti në gjykatë

Hetimi, Zeqiri mbërriti në gjykatë

Sekretari i përgjithshëm në dorëheqje Muhamed Zeqiri, sapo ka mbërritur në Gjykatën Penale të Shkupit.

Alsat sjellë detajet nga vendimet e seancës “Lidhja Ndërkombëtare”, ku Boki-13 u shpall fajtor

Alsat sjellë detajet nga vendimet e seancës “Lidhja Ndërkombëtare”, ku Boki-13 u shpall fajtor

Bojan Jovanovski i njohur si “Boki 13” u dënua me nëntë vjet dënim me burg. Ai akuzohet për larje parash dhe mashtrimin e biznesmenëve Ardijan Amzoski dhe Siljan Micevski prej të cilëve, sipas akuzës ka marrë rreth 1 milion euro,

Spasovski: Viti 2021, viti me numrin më të vogël të viktimave në trafik

Spasovski: Viti 2021, viti me numrin më të vogël të viktimave në trafik

”Sigurinë në trafik tani më një kohë të gjatë po e trajtojmë si segment prioritar të interesit të posaçëm publik, përkatësisht interes shoqëror, përmes të cilit pasqyrohet përkushtimi ynë për krijimin e mjediseve të sigurta për qytetarët. ”Vozit si çdo...

Mile Janakievski dënohet me mbi tri vite burg

Mile Janakievski dënohet me mbi tri vite burg

Ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski sot në aktgjykimin për rastin “Toplik” është dënuar me tre vite e gjashtë muaj burg.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni