Dridhjet e tërmetit në Shqipëri janë regjistruar edhe në Maqedoni

Dridhjet e tërmetit në Shqipëri janë regjistruar edhe në Maqedoni

Një tërmet me magnitudë 4.2 ballë të shkallës Rihter është regjistruar mbrëmë në Shqipëri, tre orë pas mesnate.

Deri më tani nuk ka informacione për persona të lënduar apo dëme materiale.

Sipas Departamentit Sizmologjik të Institutit Malazez të Hidrometeorologjisë dhe Sizmologjisë, epiqendra ishte nëntë kilometra larg Tropojës në Shqipëri.

Tërmeti ka prekur Serbinë jugore, Malin e Zi dhe Maqedoninë e Veriut.