ShMP  " Jahja Kemal " vazhdon traditën në skenën ndërkombëtare

19 nxënës të shkëlqyer nga vendi ynë edhe një herë me krenari prezantuan vizionin e ri shkencor të Republikës së Maqedonisë Veriore përpara skenës ndërkombëtare.

789 projekte nga mbi 50 vende të ndryshme dhe mijëra pjesëmarrës, të kvalifikuar në finalen...

Botohet libri  “Komunikimi fati ynë” me autor Faton Murseli

Para pak ditëve është botuar libri i Prof. Dr Faton Murseli, me titull “Komunikimi fati ynë”, një libër i parë i këtij lloji në vendin tonë. Në fakt autori me mjaft mjeshtëri i ka trajtuar të gjitha çështjet që kanë...

Vaksnimi dhe regjistrimi i fëmijëve temë debati mes MA dhe MSH

Ministri i Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi, deklaroi sot se është duke u punuar intensivisht për të arritur deri tek një zgjidhje e pranueshme sa i përket regjistrimit të nxënësve përfshi edhe ata të cilët nuk janë të vaksinuar. Sipas...

Please publish modules in offcanvas position.