Protesta të mëdha të sektorit shëndetësor në Turqi – kërkohet dorëheqja e qeverisë turke

Pesë sindikata turke të shëndetësisë, që përfaqësojnë më shumë se 250 mijë punonjës shëndetësorë, mjekë dhe personel mjekësor, hynë në një grevë njëditore.

Sekuestrimi i 1.5 ton drogë nga Shqipëria në Turqi, reagon Meta: Tregues se hashashi në vend po prodhohet me ritme të larta

Sekuestrimi i 1.5 ton drogë nga Shqipëria në Turqi, reagon Meta: Tregues se hashashi në vend po prodhohet me ritme të larta

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka thënë se e ka përcjellë me shqetësim kapjen pranë Izmirit të një sasie rekord droge të nisur në rrugë detare nga Shqipëria.

Sllovenia në gjendje kritike për shkak të Covid-19

Sllovenia në gjendje kritike për shkak të Covid-19

Sllovenia edhe më tej është në gjendje kritike me valën e katërt të Covid-19, spitalet vazhdojnë të mbushen, ndërsa në 24 orët e fundit janë konfirmuar 3.344 raste të reja të Covid-19 dhe 12 viktima.

Bërnabiq: Nuk pres ndryshim të politikës amerikane ndaj Serbisë

Bërnabiq: Nuk pres ndryshim të politikës amerikane ndaj Serbisë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se nuk pret që letra e një grupi të kongresistëve amerikanë, dërguar presidentit amerikan, Joe Biden, ta ndryshojë politikën e SHBA-së ndaj Serbisë.

Greku aksidentalisht hodhi në koshin e plehrave gati 20 mijë euro

Greku aksidentalisht hodhi në koshin e plehrave gati 20 mijë euro

Mbani sytë hapur kur hidhni mbeturina. Një grek kohët e fundit ka hedhur aksidentalisht thuajse 20 mijë euro, por aventura e tij financiare ka përfunduar e lumtur.

Energjia e lirë në Kosovë me kosto të rëndë për shëndetin e popullsisë

Energjia e lirë në Kosovë me kosto të rëndë për shëndetin e popullsisë

Kosova ka ndër çmimet më të ulëta të energjisë në Evropë. Por, aktivistët për mbrojtjen e mjedisit paralajmërojnë se kjo kosto është shumë më e lartë për shkak të kostos tek shëndeti publik. Sipas tyre, në zonat ku funksionojnë termocentralet...

Kacarov: Mendojmë të vendosim “llokdaun” në Bullgari për shkak të Kovid-19

Kacarov: Mendojmë të vendosim “llokdaun” në Bullgari për shkak të Kovid-19

Ministri i Shëndetësisë Së Bullgarisë, Stojço Kacarov sot deklaroi për BTV se vendosja e “llokdaun” është opsion i cili “me siguri” po shqyrtohet.

Tragjedia në Tetovë: Vendet e rajonit dhe BE-së ofrojnë ndihmë

Tragjedia në Tetovë: Vendet e rajonit dhe BE-së ofrojnë ndihmë

Pas tragjedisë në Spitalin modular të Tetovës, kanë arritur ngushëllime dhe oferta për ndihmë edhe nga vendet e rajonit dhe të BE-së. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka shprehur ngushëllime në rrjetet sociale.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni