Limaj: Më 5 mars në Prekaz nisi epoka e lirisë së Kosovës

Limaj: Më 5 mars në Prekaz nisi epoka e lirisë së Kosovës

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëherësh zëvendëskryeministër në Qeverinë e Kosovës, Fatmir Limaj, ka përkujtuar Epopenë e UÇK-së.

Shqiptarët triumfojnë në Tuz

Shqiptarët triumfojnë në Tuz

Ka përfunduar numërimi në komunën e Tuzit.

McAllister: Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë të rifillojë dhe të arrihet një marrëveshje mes dy palëve

McAllister: Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë të rifillojë dhe të arrihet një marrëveshje mes dy palëve

Eurodeputeti, njëherësh kryetar i komisionit për Politikë të Jashtme në Parlamentin Evropian (PE), David McAllister gjatë vizitës që ia bëri Kosovës me delegacionin e lartë të PE-së, në një konferencë për media ka thënë se presin që dialogu mes Kosovës...

Cakaj: Çdo marrëveshje Kosovë-Serbi duhet të përfundojë me njohje reciproke

Cakaj: Çdo marrëveshje Kosovë-Serbi duhet të përfundojë me njohje reciproke

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj në një takim me homologun maqedonas, Nikolla Dimitrov ka folur rreth marrëveshjes Kosovë-Serbi.

Haradinaj: Gjermania mbështet reformat shtetërore në vendin tonë

Haradinaj: Gjermania mbështet reformat shtetërore në vendin tonë

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se Gjermania vazhdon të mbështes Kosovën në reformat e ndërmarra shtetërore.

Apostolakis: Greqia synon të bëhet partneri kryesor strategjik i Maqedonisë së Veriut

Apostolakis: Greqia synon të bëhet partneri kryesor strategjik i Maqedonisë së Veriut

“Synimi ynë është të bëhemi partneri kryesor strategjik i Maqedonisë së Veriut në ruajtjen e paqes dhe përforcimin e bashkëpunimit në Ballkan, thotë ministri i Mbrojtjes i Greqisë, Evangelos Apostolakis në intervistën për edicionin javor të gazetës greke ‘Katimerini'”, njofton...

Borisov: Bullgaria është e vendosur në ndihmën ndaj Maqedonisë së Veriut

Borisov: Bullgaria është e vendosur në ndihmën ndaj Maqedonisë së Veriut

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, sot në kuadër të vizitë së tij në Sofje, ka realizuar takim edhe me kryeministrin bullgar Boyko Borisov.

Bekim Jashari kujton babanë e tij, Hamëz Jasharin: Babë, ti më mësove si sakrifikohet për liri

Bekim Jashari kujton babanë e tij, Hamëz Jasharin: Babë, ti më mësove si sakrifikohet për liri

Djali i Hamëz Jashari, njëherësh dhe kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka kujtuar datëlindjen e babait të tij.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni