Mas: Zgjidhje është pajtimi, jo ndryshim i kufijve

Mënyrë e vetme e mirë që të zgjidhjen çështjet në kuadër të dialogut mes Serbisë dhe Kosovës është pajtimi dhe më shumë "tolerancë dhe njohje e dallimeve", jo ndryshim i kufijve, ka thënë shefi i diplomacisë gjermane Hajko Mas në...

Opozita shqiptare paralajmëroi vazhdim të bojkotimit të Parlamentit

Vendi është në gjendje të jashtëzakonshme nacionale, më nuk ekziston shteti, nuk ka gjyqësi dhe prokurori, sillen ligje në mënyrë që të mbushen xhepat e kryeminsitrit shqiptar Edi rama,k kështu që në kushte të këtilla opozita nuk kthehet në Parlament,

Takim Koxias - Mas: Marrëveshje historike për stabilitet në rajon

Shumicë për ratifikimin e marrëveshjes së Prespës ekziston në parlamentin grek dhe publikisht është shprehur nga partia SYRIZA, partia Potami dhe disa deputetë, tha shefi i diplomacisë greke Nikos Koxias pas takimit me kolegun e tij gjerman Hajko Mas.

Please publish modules in offcanvas position.