Shqipëria përfshihet nga një breshëri tërmetesh

Shqipëria përfshihet nga një breshëri tërmetesh

Shqipëria është përfshirë nga një “breshëri” tërmetesh me epiqendër në zonën e Klosit. Nga ora 20:30 e mbrëmjes së djeshme deri në orën 06:36 të mëngjesit të sotëm janë regjistruar 7 tërmete.

3 milionë euro për Policinë e Kosovës, do të fuqizohen me armë dhe autoblinda

3 milionë euro për Policinë e Kosovës, do të fuqizohen me armë dhe autoblinda

Mbi 3 milionë euro janë ndarë nga buxheti i Kosovës për këtë vit për blerjen e armëve dhe automjeteve të blinduara për Policinë e Kosovës.

Austria e gatshme të dërgojë trupa shtesë në Kosovë

Austria e gatshme të dërgojë trupa shtesë në Kosovë

Kancelari i Austrisë, Karl Nehammer, tha se shteti i tij është i gatshëm të dërgojë trupa shtesë në Kosovë, në kuadër të misionit të NATO-s, KFOR, nëse një gjë e tillë i kërkohet zyrtarisht nga aleanca ushtarake perëndimore.

Anonymous sulmon faqet serbe të internetit

Anonymous sulmon faqet serbe të internetit

Kolektivi Anonymous dhe grupet e tjera të hakerëve kanë nisur sulme kibernetike ndaj uebfaqeve të qeverisë serbe.

Deputeti holandez bën thirrje që të votohet për liberalizimin e vizave për Kosovën

Deputeti holandez bën thirrje që të votohet për liberalizimin e vizave për Kosovën

Eurodeputeti holandez Thijs Reuten, ka bërë thirrje që të votohet për liberalizmin e vizave për Kosovën.

Vlora lëkundet nga tërmeti

Vlora lëkundet nga tërmeti

Një tërmet me magnitudë 3.7 Rihter është regjistruar në orët e para të mëngjesit në qytetin e Vlorës.

U kap duke transportuar 70 kg kanabis në Morinë, arrestohet 48-vjeçari nga Rumania

U kap duke transportuar 70 kg kanabis në Morinë, arrestohet 48-vjeçari nga Rumania

Një 48-vjeçar nga Rumania është arrestuar nga policia në pikën kufitare të Morinës, duke transportuar lëndë narkotike. Në pranga ka rënë rumuni Florin Balanescu, i cili kishte fshehur ne mjetin e tij pako të mbushura me lëndë të dyshuar narkotike...

Arrestohet në Morinë shtetasi i Turqisë i dënuar me 25 vite burg

Arrestohet në Morinë shtetasi i Turqisë i dënuar me 25 vite burg

Një 36-vjeçar turk është vënë në prangat e policisë në pikën e kalimit kufitar Morinë.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.