Kosova e hap kufirin me Shqipërinë, hiqet vetizolimi për personat të cilët hyjnë në vend

Kosova e hap kufirin me Shqipërinë, hiqet vetizolimi për personat të cilët hyjnë në vend

Qeveria e Kosovës në seancën e sotme solli vendim për lehtësim të masave për mbrojtje nga epidemia e Kovid-19, mes të cilave edhe për hapjen e kufirit me Shqipërinë, lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Bosnja e Hercegovina i hap kufijtë për qytetarët e Serbisë, Kroacisë dhe Malit të Zi

Bosnja e Hercegovina i hap kufijtë për qytetarët e Serbisë, Kroacisë dhe Malit të Zi

Këshilli i ministrave të BeH vendosi që t’i hapë kufijtë e shtetit drejtë Serbisë, Kroacisë dhe Malit të Zi, ndërsa prej 1 qershorit edhe aeroportet në BeH.

Zaharieva: Prej 15 qershorit pres lëvizje normale në BE dhe vendet fqinje

Zaharieva: Prej 15 qershorit pres lëvizje normale në BE dhe vendet fqinje

Kam shpresë dhe pres, në koordinim, në përputhje me specifikat e secilit shtet, prej 15 qershorit të kthehet lëvizja normale në kuadër të Bashkimit Evropian dhe me vendet fqinje të cilat kanë rrezik të ngjashëm epidemiologjik, deklaroi ministrja e Punëve...

Micotakis: Më 15 qershor do të hapen kufijtë tokësor me vendet fqinje

Micotakis: Më 15 qershor do të hapen kufijtë tokësor me vendet fqinje

Gjatë bisedave që i kishim me liderët e Ballkanit, kemi konstatuar se përafërsisht kemi të dhëna të ngjashme epidemiologjike, dhe do të jemi të gatshëm t’i hapim plotësisht kufijtë tanë tokësor me vendet fqinje, vlerësojmë, më 15 qershor, përveç nëse...

Shqipëria prej 1 qershorit i hapë kufijtë tokësorë me fqinjët dhe plazhet e hoteleve

Shqipëria prej 1 qershorit i hapë kufijtë tokësorë me fqinjët dhe plazhet e hoteleve

Shqipëria nga 1 qershori do t’i hap kufijtë tokësorë me fqinjët, si dhe plazhet e hoteleve, ndërsa në plazhet e tërë bregdetit, turistët do të mund të qëndrojnë prej 10 qershorit.

Për herë të parë asnjë rast i ri i të infektuarit me Kovid-19 në Kosovë

Për herë të parë asnjë rast i ri i të infektuarit me Kovid-19 në Kosovë

Në Kosovë dje nuk u regjistrua asnjë rast i ri i të infektuarve me koronavirusin e ri, pas 138 testeve të kryera, ndërsa të njejtën ditë janë konfirmuar katër raste të personave, të cilët janë shëruar dhe asnjë rast i...

Protesta të reja në Lubjanë kundër Qeverisë së Janez Janshës

Disa mijëra njerëz me biçikleta protestuan vonë pasdite në Lubjanë kundër qeverisë së koalicionit të qendrës së djathtë të kryeministrit Janez Jansha, njofton korrespondenti i MIA-s nga kryeqyteti slloven. Organizatorët kërkojnë qeveri teknike dhe zgjedhje të parakohshme.

Falsifikonin dokumente: Ardi Veli zbulon skemën e përdorur nga grupi që dërgonte njerëz në SHBA, Kanada e Angli

Falsifikonin dokumente: Ardi Veli zbulon skemën e përdorur nga grupi që dërgonte njerëz në SHBA, Kanada e Angli

Kreu i policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka dhënë detaje të reja lidhur me mega-operacionin që çoi në prangat e policisë të paktën 24 persona  pasi akuzohen për “Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave ose i vizave“, “Ndihma për kalim të...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni