Rama: Hiqni vizat për Kosovën, turp i madh që qytetarët s’lëvizin dot lirisht

Rama: Hiqni vizat për Kosovën, turp i madh që qytetarët s’lëvizin dot lirisht

Për kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, është e turpshme që vizat për Kosovën nuk janë liberalizuar ende.

Vodhën pakot me ndihma që ishin për qytetarët, arrestohen 4 punonjësit e Bashkisë së Pogradecit

Vodhën pakot me ndihma që ishin për qytetarët, arrestohen 4 punonjësit e Bashkisë së Pogradecit

Katër punonjës të Bashkisë së Pogradecit janë arrestuar nga policia, pasi akuzohen se kanë vjedhur katër pako të ndihmave, që ishin dhuruar për qytetarët.

Lumi në një fshat të Kaçanikut në gjendje të mjerueshme, mbushet me mbeturina

Lumi në një fshat të Kaçanikut në gjendje të mjerueshme, mbushet me mbeturina

Ndotja e mjedisit duket se është një dukuri tashmë e paevitueshme në vendin tonë.

Rusia lëshon fletarrestim për fotografen ruse të ndaluar në Shqipëri

Rusia lëshon fletarrestim për fotografen ruse të ndaluar në Shqipëri

Një gjykatë në Moskë ka lëshuar fletarrestim për Svetlana Valeryevna Timofeyeva, të dhënat personale të së cilës përkojnë plotësisht me të dhënat e një gruaje që është ndaluar në Shqipëri, nën akuzat për spiunim.

900 euro për te kaluar kufirin, arrestohet i riu që po transportonte 31 emigrantë

900 euro për te kaluar kufirin, arrestohet i riu që po transportonte 31 emigrantë

Policia shqiptare ka arrestuar një 35-vjeçar nga Kosova, i cili transportonte emigrantë të paligjshëm. Arrestimi i tij është bërë në kuadër të operacionit “Rruga e gabuar”.

Vriten dy policë bullgarë nga një autobus që transportonte emigrantë

Vriten dy policë bullgarë nga një autobus që transportonte emigrantë

Dy oficerë të policisë bullgare u vranë mëngjesin e së enjtes teksa u përpoqën të ndalonin një autobus me emigrantë që kishte hyrë ilegalisht në vend, tha një zyrtar i lartë i Ministrisë së Brendshme bullgare.

Ecobar dhe Lajçak takojnë Rakiqin dhe kryetarët e katër komunave veriore të Kosovës

Ecobar dhe Lajçak takojnë Rakiqin dhe kryetarët e katër komunave veriore të Kosovës

Emisarët Gabriel Escobar dhe Miroslav Lajçak dhe ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier po qëndrojnë në Mitrovicën veriore.

Vuçiq thotë se nuk do ta njohë Kosovën

Vuçiq thotë se nuk do ta njohë Kosovën

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq gjatë një konference për media në Beograd ka përsëritur qëndrimin e tij kundër njohjes së pavarësisë së Kosovës.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni