Disa pjesë të Kroacisë janë goditur nga moti i keq, meteo-alarm i kuq në pesë rajone

Kroacia është goditur sërish nga moti i keq, pasi stuhia ka kaluar përmes Italisë dhe Sllovenisë.

Ish shefi i shërbimit inteligjent të Kosovës dënohet me katër vjet e tetë muaj burg për rastin “Gylenistët”

Gjykata Themelore në Prishtinë, ka shpallur aktgjykim dënues ndaj Driton Gashit ish-shefi i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, duke e dënuar me 4 vite e 8 muaj burgim, kurse janë liruar nga akuza Valon Krasniqi, ish-drejtori i Departamentit për Shtetësi,

Dodik nënshkroi ligjin e diskutueshëm, tani ai mund penalisht të përgjigjet

Dodik nënshkroi ligjin e diskutueshëm, tani ai mund penalisht të përgjigjet

Presidenti i Republikës Srpska, Milorad Dodik, sot e ka nënshkruar dekretin për shpalljen e ligjit, të cilin më parë e anuloi përfaqësuesi i lartë i bashkësisë ndërkombëtare në BeH, Kristian Shmit.

Në anijen e fundosur në Greqi ishin të paktën 350 pakistanezë

Në anijen e fundosur në Greqi ishin të paktën 350 pakistanezë

Ministri i Brendshëm i Pakistanit, Rana Sanaulah Khan, ka thënë se rreth 350 pakistanezë ishin në bordin e anijes për peshkim, e stërmbushur me emigrantë, e cila është fundosur në Greqi, më 14 qershor.

Shirat e dendur shkaktuan përmbytje në Selanik dhe Halkidiki

Shirat e dendur shkaktuan përmbytje në Selanik dhe Halkidiki

Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar probleme në Selanik dhe në rajonin e Mudanisë, në gadishullin Halkidiki, deklaroi drejtori i Shërbimit për mbrojtje civile të rajonit të Maqedonisë Qendrore, Haralambos Stergiadis.

Në zgjedhjet në Greqi më 25 qershor do të marrin pjesë 32 parti

Në zgjedhjet në Greqi më 25 qershor do të marrin pjesë 32 parti

Nga 44 partitë e paraqitura, në zgjedhjet e ardhshme në Greqi më 25 qershor, do të marrin pjesë 32, të cilat i plotësuan kriteret e duhura dhe kandidaturat e tyre u miratuan nga Gjykata e Lartë, ndërsa ndërkaq ish-deputeti i...

Në Beograd janë dëmtuar tre automjete nga shpërthimi i një bombe

Në Beograd janë dëmtuar tre automjete nga shpërthimi i një bombe

Tre automjete janë dëmtuar sot në mëngjes gjatë hedhjes së një bombe në lagjen Zvezdara të Beogradit, ndërsa sipas informatave fillestare nuk ka të lënduar, lajmëroi Beta.

NATO: Sulmet ndaj paqëruajtësve në Kosovë duhet të ndërpriten

NATO: Sulmet ndaj paqëruajtësve në Kosovë duhet të ndërpriten

Sekretari i përgjithshëm, i NATO-s Jens Stoltenberg sot i ka dënuar sulmet ndaj forcave të Aleancës në Kosovë, pasi 30 paqëruajtës së saj u plagosën në përleshjet me protestuesit serbë.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.