Vdes ish-gjenerali serb, i akuzuar për krime lufte në Kosovë

Vdes ish-gjenerali serb, i akuzuar për krime lufte në Kosovë

Ka vdekur ish-gjenerali ushtrisë serbe, Bozhidar Deliç, pak ditë pasi është emëruar si nënkryetar i Kuvendit të Serbisë. Deliq ka ndërruar jetë pas një sëmundje të rëndë nga e cila vuante.

Kush do të zëvendësojë Abazoviçin?

Kush do të zëvendësojë Abazoviçin?

I mandatuari për krijimin e qeverisë së re teknike në Malin e Zi mund të jetë një person jashtë partive politike.

Dy aksidente me gjithsej 35 viktima, autoritetet turke nisin hetimet

Dy aksidente me gjithsej 35 viktima, autoritetet turke nisin hetimet

Autoritetet turke nisën hetimet të dielën mbi dy aksidente rrugore në vendet e emergjencës ku mbetën të vrarë të paktën 35 persona një ditë më parë. Në të dyja rastet, ndër viktimat ishin punonjës të emergjencës dhe ndihmnës së parë...

Një person ka ndërruar jetë dhe 24 janë lënduar si pasojë e përmbysjes së autobusit në Serbi

Një person ka ndërruar jetë dhe 24 janë lënduar si pasojë e përmbysjes së autobusit në Serbi

Një person ka humbur jetën dhe 24 të tjerë janë lënduar nga përmbysja e një autobusi në magjistralen Leskovc-Nish. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 5 të mëngjesit të sotëm.

Abazoviç: Krimi i organizuar rregullon politikën

Abazoviç: Krimi i organizuar rregullon politikën

Mandati i Dritan Abazoviçit në krye të qeverisë së Malit të Zi përfundon pas mocionit të mosbesimit të miratuar nga 50 deputetë nga gjithsej 81 sa ka parlamenti malazez. Iniciativa ishte e partisë së presidentit Milo Gjukanoviç dhe katër grupeve...

Shoferi i autobusit mbetet në paraburgim! Të lënduarit nga aksidenti në Bullgari do të transferohen në kufirin me Serbinë

Shoferi i autobusit mbetet në paraburgim! Të lënduarit nga aksidenti në Bullgari do të transferohen në kufirin me Serbinë

Të lënduarit nga aksidenti me autobus serb në Bullgari në autostradën Trakia, sot me dy ekipe të Qendrës së Ndihmës së Shpejtë Mjekësore nga Stara Zagora do të transportohen në vendkalimin kufitar Kalotinë. Këtë e bëri të ditur e Ministria...

Gjenden kallashnikov brenda makinës së djegur të autorëve, mbi 50 plumba drejt viktimave

Gjenden kallashnikov brenda makinës së djegur të autorëve, mbi 50 plumba drejt viktimave

Digjet në afërsi të fshatit Cerven të Fierit, një mjet tip BMË, që dyshohet se u përdor nga autoret e atentatit mafioz pranë mbikalimit të Panajasë në aksin kombëtar Fier-Vlorë.

Dy fëmijët e lënduar nga aksidenti i autobusit serb në Bullgari janë në gjendje të rëndë, por stabile

Fëmijët të cilët janë lënduar më rëndë në aksidentin e autobusit serb në autostradën Thrakia mbeten në trajtim intensiv. Natën e kanë kaluar relativisht qetë, tha drejtori i spitalit “Pirogov”, dr. Valentin Dimitrov.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni