Presidenti i ri i Gjermanisë: Jemi gjithmonë përkrah Kosovës

"Presidenti i ri i Gjermanisë, ka thënë se Gjermania nuk do ta ndryshojë qasjen pozitive ndaj Kosovës dhe ndaj Ballkanit, pasi Ballkani shihet si stabilizues i Evropës, gjë për të cilën Gjermania është shumë e interesuar", ka thënë për "Zërin"

Parlamenti i Kosovës e miratoi formimin e forcave të armatosura

Deputetët e Kuvendit të Kosovës dje me 68 vota pro dhe asnjë kundër, ka kaluar projekt-rezoluta për transformimin e FSK-së në FAK, në të cilën thuhet se Qeveria e Kosovës autorizohet që sa më parë të koordinojë dhe procedojë në...

Vendimi për Haradinajn shtyhet për më 2 mars

Gjykata e Apelit në Colmar të Francës ka shtyrë vendimin për lirimin ose ekstradimin në Serbi të e Ish-kryeministri i Kosovës dhe lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj. Vendimi pritet të merret me 2 mars, njoftojnë mediat kosovare.

Please publish modules in offcanvas position.