Konferenca unioni i Bashkive Shqiptare në Rajon

Në Tiranë u zhvillua konferenca Unioni i Bashkive Shqiptare në rajon, e cila filloi me fjalimin e nikoqirit të konferencës, kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj dhe kryetarëve të komunave të Prishtinës, Tetovës,Preshevës dhe Ulqinit.

Tërmet në rajonin e Selanikut

Tërmet me intensitet prej 4,9 ballë sipas Shkallës së Rihterit sot është regjistruar në rajonin e Selanikut.

Në Kosovë janë arrestuar shtatë persona të dyshuar për terrorizëm

Në një operacion të zhvilluar në tri qytete të ndryshme të Kosovës, policia kosovare bën të ditur se Drejtoria Kundër Terrorizmit në bashkëpunim me Prokurorinë Speciale të Kosovës, e mbështetur edhe nga njësite tjera të specializuara të Policisë së Kosovës,

Please publish modules in offcanvas position.