Publikohet fotografia nga Darka e Brukselit

Publikohet fotografia nga Darka e Brukselit

Ministri i Jashtëm i BE-së Josep Borrell ka organizuar një darkë për gjashtë udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor, në mënyrë që të rinovojë traditën e bisedimeve të rregullta “mbi rajonin me rajonin” dhe për të diskutuar hapur situatën dhe sfidat e...

Më 1 qershor Shqipëria do të hapet totalisht

Më 1 qershor Shqipëria do të hapet totalisht

Shqipëria do të hapet plotësisht më 1 qershor, pa masa kufizuese anti-COVID, sipas kreut të PS në Tiranë, Ervin Bushati.

Lajçak: Është koha që ëndrra evropiane të bëhet realitet për Ballkanin Perëndimor

Lajçak: Është koha që ëndrra evropiane të bëhet realitet për Ballkanin Perëndimor

Emisari evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka uruar me rastin e 9 majit, Ditës së Evropës.

Kosovë, kapet mbi 1 ton nargjile e kontrabanduar

Kosovë, kapet mbi 1 ton nargjile e kontrabanduar

Dogana e Kosovës ka pas një kontrolle në një lokal në Malishevë ka gjetur mbi një ton të mallit të kontrabanduar, përkatësisht nargjile, të cilën e ka konfiskuar.

Tiranë, Kuvendi voton pro kërkesës për shkarkimin e Metës dhe ngritjes së Komisionit Hetimor

Tiranë, Kuvendi voton pro kërkesës për shkarkimin e Metës dhe ngritjes së Komisionit Hetimor

98 deputetë votuan pro kërkesës së mazhorancës për të shkarkuar nga detyra presidentin Ilir Meta, me motivacionin se ka kryer shkelje të rënda të Kushtetutës para dhe gjatë zgjedhjeve të 25 prillit.

Ja si po transformohet Piramida në Tiranë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar pamje nga puna për transformimin e Piramidës në Tiranës.

Bullgaria po përgatitet për zgjedhje të parakohshme

Bullgaria po përgatitet për zgjedhje të parakohshme

Presidenti bullgar Rumen Radev njoftoi zgjedhjet e parakohshme në korrik, pas dështimit të tri partive të ndryshme për të formuar një qeveri të re.

Arrijnë në Kosovë rreth 5 mijë doza të vaksinës Pfizer

Arrijnë në Kosovë rreth 5 mijë doza të vaksinës Pfizer

Ambasada e Austrisë në Prishtinë ka bërë të ditur se sot ka arritur në Kosovë sasia e parë prej 4.680 dozave të vaksinave BionTech/Pfizer nga gjithsej 95.000 sa janë parashikuar.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni