Në Kroaci do të shqyrtohet ulja e javës së punës në katër ditë

Në Kroaci do të shqyrtohet ulja e javës së punës në katër ditë

Ministri kroat i Punës Josip Aladroviq nuk e përjashtoi mundësinë që shteti të vendos shkurtim të javës së punës për shkak të epidemisë së koronavirusit të ri.

Lajçak emërohet zyrtarisht i dërguar i BE-së për dialogun Prishtinë-Beograd

Lajçak emërohet zyrtarisht i dërguar i BE-së për dialogun Prishtinë-Beograd

Këshilli i Bashkimit Evropian, emëroi të premten ish ministrin e punëve të Jashtme të Sllovakisë, Miroslav Lajçak, si Përfaqësues të Posaçëm të BE-së për Dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor.

Veseli: Nuk mund të ketë zgjedhje në Kosovë në kohë të pandemisë

Veseli: Nuk mund të ketë zgjedhje në Kosovë në kohë të pandemisë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli pas takimit të sotëm me presidentin e shtetit, Hashim Thaçi deklaroi se “hipokrizi të flitet për zgjedhje të jashtëzakonshme” në kohë të pandemisë së Kovid-19, njofton korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Thaçi paralajmëroi konsultime me partitë për formimin e Qeverisë së re të Kosovës

Thaçi paralajmëroi konsultime me partitë për formimin e Qeverisë së re të Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi paralajmëroi se do t’i fillojë konsultimet me liderët e të gjitha partive politike për formimin e Qeverisë së re, pasi mbrëmë Kuvendi i Kosovës i votoi mosbesim kabinetit të Albin Kurtit, lajmëroi korrespondenti i MIA-s...

Shqipëria shpall gjendjen e fatkeqësisë natyrore

Shqipëria shpall gjendjen e fatkeqësisë natyrore

Kur kanë kaluar me shumë se dy javë nga përhapja e koronavirusit në Shqipëri, qeveria shqiptare ka shpallur gjendjen e fatkeqësisë natyrore.

Lajm i mirë: 10 qytetarë në Shqipëri mposhtin koronavirusin

Lajm i mirë: 10 qytetarë në Shqipëri mposhtin koronavirusin

Një lajm i mirë vjen nga Infektivi i QSUT, në Tiranë.

Shqiperi:15 raste të reja në 24 orët e fundit, 104 të prekur në vend

Shqiperi:15 raste të reja në 24 orët e fundit, 104 të prekur në vend

Ka shkuar në 104 numri i të prekurve në vend nga CoVid-19.

Tërmeti dridh Kroacine, ne Zagreb dëme te konsiderueshme materiale

Tërmeti dridh Kroacine, ne Zagreb dëme te konsiderueshme materiale

Një tërmet i fortë 5.3 ballë tronditi kryeqytetin e Kroacisë mëngjesin e së dielës, duke shkaktuar dëme dhe panik, deri më tani nuk raportohet për viktima.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni