Bosnjë-Hercegovina sot festoi 24 vjetorin e pavarësisë

Një marsi, Dita e Pavarësisë së Bosnjë-Hercegovinës është një ditë historike. Në referendumin e organizuar para 24 vjetësh, 64 për qind e banorëve të këtij shteti u deklaruan për pavarësi. Por, dilemat vazhdojnë.

Rama: Synojmë dakordësi me opozitën, në të kundërt plani "B"

Kryeministri Edi Rama duke folur për Reformën në Drejtësi deklaroi se do të negociojë për çështjet teknike me Partinë Demokratike në Komisionin e Posaçëm të Reformës. Gjatë një interviste të dhënë për emisionin "Shih Programin" të gazetarit Enkel Demi, në...

Aktakuzat e para të Gjykatës Speciale, në fund të vitit

Nëse brenda gjashtë muajve Gjykata Speciale arrin të kompletohet me stafin e nevojshëm dhe arrin t’i sigurojë mjetet financiare, pritet që aktakuzat e para ndaj ish-pjesëtarëve të UÇK-së, t’i ngrejë në fund të vitit 2016, eventualisht në fillim të vitit...

Please publish modules in offcanvas position.