USHT dhe Universiteti "Haxhi Zeka" nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi

Universiteti Shtetëror i Tetovës dhe Universiteti "Haxhi Zeka" nga Peja e Republikës së Kosovës kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi, të cilën e kanë nënshkruar rektori i USHT-së, Vullnet Ameti dhe rektori i Universitetit "Haxhi Zeka", Fadil Millaku, pas takimit që zhvilluan...

Bosnjë-Hercegovina sot festoi 24 vjetorin e pavarësisë

Një marsi, Dita e Pavarësisë së Bosnjë-Hercegovinës është një ditë historike. Në referendumin e organizuar para 24 vjetësh, 64 për qind e banorëve të këtij shteti u deklaruan për pavarësi. Por, dilemat vazhdojnë.

Rama: Synojmë dakordësi me opozitën, në të kundërt plani "B"

Kryeministri Edi Rama duke folur për Reformën në Drejtësi deklaroi se do të negociojë për çështjet teknike me Partinë Demokratike në Komisionin e Posaçëm të Reformës. Gjatë një interviste të dhënë për emisionin "Shih Programin" të gazetarit Enkel Demi, në...

Please publish modules in offcanvas position.