Ish nënkryetarja e PE-së Kaili dërgohet në arrest shtëpiak

Ish nënkryetarja e PE-së Kaili dërgohet në arrest shtëpiak

Ju faleminderit shumë. Më pret vajza ime, shkurt iu përgjigj gazetarëve ish nënkryetarja e Parlamentit Evropian, Eva Kaili e cila sot nga burgu belg u transferua në arrest shtëpiak, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Ndërron jetë fëmija 5 vjeç në Kosovë, pistoletë dhe gëzhoja në vendin e ngjarjes

Ndërron jetë fëmija 5 vjeç në Kosovë, pistoletë dhe gëzhoja në vendin e ngjarjes

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Vushtri, Kosovë. Një fëmijë 5-vjeçar është gjetur i vdekur, ndërsa dyshohet se tragjedia është shkaktuar nga arma e zjarrit, pasi në vendin e ngjarjes janë gjetur një pistoletë dhe gëzhoja.

Marina shqiptare për herë të parë në operacionin e NATO-s "Roja e detit“

Marina shqiptare për herë të parë në operacionin e NATO-s "Roja e detit“

Maria shqiptare për herë të parë do të marrë pjesë në opercionin e NATO-s "Roja e detit", sepse anija e saj ALS Lisus do të patrullojë në Detin Adriatik dhe në pjesën qendrore të Detit Mesdhe, njoftuan mediat shqiptare.

Dëmet nga tërmetet në Turqi kanë arritur 103,6 miliardë dollarë

Dëmet nga tërmetet në Turqi kanë arritur 103,6 miliardë dollarë

Dëmet e shkaktuara nga tërmetet katastrofike në Turqi në fillim të shkurtit kanë arritur 103,6 miliardë dollarë, që është rreth nëntë për qind nga BPV i projektuar për vitin 2023, kumtoi sot Ministria e Financave në Ankara.

Dëmet nga tërmeti në Turqi kaluan 100 miliardë dollarë

Dëmet nga tërmeti në Turqi kaluan 100 miliardë dollarë

Dëmet materiale të shkaktuara nga tërmeti në Turqi tejkalojnë 100 miliardë dollarë, sipas llogaritjes paraprake të Bankës Botërore, KB-së, Bashkimit Evropian dhe Qeverisë në Ankara.

"Gardian" Qytetarët shqiptarë ikin nga vendi për shkak të varfërisë dhe korrupsionit, një pjesë e tyre përfundojnë si viktima të robërisë bashkëkohore

"Gardian" Qytetarët shqiptarë ikin nga vendi për shkak të varfërisë dhe korrupsionit, një pjesë e tyre përfundojnë si viktima të robërisë bashkëkohore

Shqiptarët e rinj e braktisin vendin për shkak të varfërisë dhe korrupsionit. Por, në Britani ballafaqohen me eksploatimin dhe bëhen viktima të robërisë bashkëkohore, shkruan gazeta britanike "Gardian", njofton Ora Njuz.

Tërmeti në Turqi: Të mbijetuarit që jetojnë me frikë në rrugë

Tërmeti në Turqi: Të mbijetuarit që jetojnë me frikë në rrugë

Songul Yucesoy lan me kujdes enët e saj, duke i larë pjatat dhe një takëm me sapun përpara se t’i shpëlajë flluskat dhe t’i vendosë për t’u tharë. Një skenë e pazakontë, përveç se ajo është jashtë, e ulur nën hijen...

Micotakis kërkon nga prokurori i Gjykatës Supreme, çështjet e lidhura me aksidentin e trenit të jenë prioritet

Micotakis kërkon nga prokurori i Gjykatës Supreme, çështjet e lidhura me aksidentin e trenit të jenë prioritet

T'u jepet përparësi çështjeve të lidhura me aksidentin e trenit në Tempi dhe nëse është e nevojshme, vendosje në nivelin më të lartë të mundshëm hetimor, kërkon kryeministri grek Kirjakos Micotakis në letrën dërguar prokurorit të Gjykatës Supreme, Isidoros Dojakos.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.