Policia turke arrestoi 17 persona, të dyshuar lidhur me sulmin në Ankara

Policia turke arrestoi 17 persona, të dyshuar lidhur me sulmin në Ankara

Policia turke arrestoi 17 persona, të dyshuar në lidhje me sulmin, e kryer të mërkurën në mbrëmje në Ankara, në të cilin jetën e humbën 28 persona, ndërsa hetimi pothuajse ka përfunduar, deklaroi sot kryeprokuror i Ankarasë Harun Kodallak.

Shtatë ushtarë turq janë vrarë pasi që një bombë me telekomandë është aktivizuar në qarkun juglindor turk Dijarbakër.

Edhe një shpërthim tjetër në Turqi

Gjashtë ushtarë turq janë vrarë pasi që një bombë me telekomandë është aktivizuar në qarkun juglindor turk Dijarbakër.

Kryeministri turk Ahmet Davutoglu bëri të ditur se aktorët e sulmit terroristë në Ankara ishin pjesëtar të një grupit terroristë me qendër në Siri.

U zbulua kamikazi që kreu sulmin në Ankara

Kryeministri turk Ahmet Davutoglu bëri të ditur se aktorët e sulmit terrorist në Ankara ishin pjesëtarë të një grupit terrorist me qendër në Siri.

Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë z. Skënder Bruçaj u shpreh se edhe pse ka kaluar gati një shekull nga themelimi i vet, artikujt e revistës “Zani i Naltë” mbeten sa aktualë, aq edhe edukues dhe me mjaft vlera kulturore e arsimore, duke u bërë kështu një tribunë e trashëgimisë intelektuale te shqiptarët.

U zhvillua konferenca shkencore “Zani i Naltë” në Tiranë

Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë z. Skënder Bruçaj u shpreh se edhe pse ka kaluar gati një shekull nga themelimi i vet, artikujt e revistës “Zani i Naltë” mbeten sa aktualë, aq edhe edukues dhe me mjaft vlera kulturore...

Sot Kosova mbush 8 vite si shtet. Por ky përvjetor i pavarësisë nuk do të jetë si të mëparshmit, për shkak të krizës politike.

8-vjetori i Pavarësisë, festë dhe protestë

Sot Kosova mbush 8 vite si shtet. Por ky përvjetor i pavarësisë nuk do të jetë si të mëparshmit, për shkak të krizës politike.

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani priti sot në një takim Menduh Thaçin, kryetar i Partisë Demokratike Shqiptare.

Nishani: Marrëveshja e Ohrit, fondament i respektimit të të drejtave të shqiptarëve në Maqedoni

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani priti sot në një takim Menduh Thaçin, kryetar i Partisë Demokratike Shqiptare.

Ministri i Punëve të Jashtme të Austrisë, Sebastian Kurc vlerësoi mbrëmë se për shkak të vendimit të shteteve të tjera për ta përkufizuar pranimin e refugjatëve, do të ndryshohet edhe pozicioni i Greqisë, për të cilën theksoi se deri më tani kanë qenë në pozicion shumë të rehatshëm.

Kurc: Do të ndryshojë pozicioni i rehatshëm i Greqisë

Ministri i Punëve të Jashtme të Austrisë, Sebastian Kurc vlerësoi mbrëmë se për shkak të vendimit të shteteve të tjera për ta përkufizuar pranimin e refugjatëve, do të ndryshohet edhe pozicioni i Greqisë, për të cilën theksoi se deri më...

Kurc: Mbyllja e kufijve vetëm do ta ngarkojë Ballkanin Perëndimor

Kurc: Mbyllja e kufijve vetëm do ta ngarkojë Ballkanin Perëndimor

Ministri austriak i Punëve të Jashtë Sebastijan Kurc sot në Sarajevë theksoi se Austria nuk dëshiron thjesht t'i mbyllë kufijtë e vet dhe shtetet e Ballkanit Perëndimor t'i lërë në baltë me problemin e refugjatëve, por orvatet për gjetjen e...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni