Kurti: Kosova do të aplikojë për anëtarësim në BE në dhjetor

Kurti: Kosova do të aplikojë për anëtarësim në BE në dhjetor

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një intervistë për gazetën gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” ka bërë të ditur se Kosova do të dorëzojë aplikimin për anëtarësim në Bashkimin Evropian në fund të 2022-tës, pra në muajin dhjetor.

28 Nëntori, krerët më të lartë të Shqipërisë dhe Kosovës bashkë në Vlorë

28 Nëntori, krerët më të lartë të Shqipërisë dhe Kosovës bashkë në Vlorë

Dita e Flamurit bashkoi sot krerët më të lartë të shtetit të Shqipërisë dhe Kosovës në Vlorë.

Dua Lipa merr nënshtetësinë shqiptare

Dua Lipa merr nënshtetësinë shqiptare

Presidenti Bajram Begaj i dha shtetësinë shqiptare Dua Lipës, këngëtares me origjinë shqiptare, të famshme tashmë në të gjithë botën. Presidenti Begaj priti artisten e mirënjohur dhe vlerësoi talentin e saj, shpirtin artistik si dhe angazhimin e saj në mbështetje...

Tre vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit në Shqipëri

Tre vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit në Shqipëri

Kjo e shtunë shënon 3-vjetorin e tërmetit tragjik të ndodhur më 26 nëntor 2019, ku si pasojë humbën jetën 51 persona dhe u plagosën mbi 1000 të tjerë.

430 kg kokainë nga Mali i Zi në Fier, Abazoviç: U koordinuam mirë me shqiptarët

430 kg kokainë nga Mali i Zi në Fier, Abazoviç: U koordinuam mirë me shqiptarët

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç tha se konfiskimi i 430 kilogramëve kokainë në Fier është bërë i mundur në bazë të konstatimeve dhe kontrolleve që janë bërë në Mal të Zi.

Lirohen nga paraburgimi tri infermieret e dyshuara për sulmin ndaj të moshuarës në Pejë

Lirohen nga paraburgimi tri infermieret e dyshuara për sulmin ndaj të moshuarës në Pejë

Gjykata Supreme ka liruar nga paraburgimi tri infermieret e dyshuara për sulmin ndaj të moshuarës në shtëpinë e të moshuarve “Orenda” në Pejë.

Kurti thotë se në Bruksel nuk pati marrëveshje, por dakordim

Kurti thotë se në Bruksel nuk pati marrëveshje, por dakordim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha para deputetëve të Kuvendit, se të mërkurën në Bruksel nuk ka pasur marrëveshje, por dakordim për targat. Sipas Kurtit dakordimi e vendos procesin e negocimit të planit evropian në parimin ku Serbia dhe Kosova...

Situata në Shkodër, bashkia bën bilancin: Sipërfaqja totale e përmbytur 1435 Ha, 16 familje janë evakuuar

Situata në Shkodër, bashkia bën bilancin: Sipërfaqja totale e përmbytur 1435 Ha, 16 familje janë evakuuar

Bashkia e Shkodrës ka sjellë detaje të reja lidhur me situatën e përmbytjeve në qytet.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.