Kurti: Bashkimi me Shqipërinë të ndodhë në pajtim me SHBA-në e Gjermaninë

Kurti: Bashkimi me Shqipërinë të ndodhë në pajtim me SHBA-në e Gjermaninë

Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes Albin Kurti, konsideron se Bashkimi i dy Gjermanive 27 vite më parë, ishte vendimtar për bashkimin e Evropës.

Ministrat e Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Shqipërisë, Greqisë dhe Bullgarisë në takim në Selanik

Ministrat e Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Shqipërisë, Greqisë dhe Bullgarisë në takim në Selanik

Me iniciativë të ministrit grek të Punëve të Jashtme, Nikos Koxias më 4 dhe 5 tetor në Selanik do të mbahet takim i shefave të diplomacive të Greqisë, Maqedonisë, Shqipërisë dhe Bullgarisë, publikuan mediat greke.

Thaçi: SHBA do të përfshihet në dialogun me Serbinë

Thaçi: SHBA do të përfshihet në dialogun me Serbinë

Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi sot gjatë takimit me nënpresidentin amerikan Majkëll Pens në Uashingtoni sot ka marrë garancinë se SHBA do të përfshihet në fazën e fundit të dialogut të Kosovës me Serbinë, njofton Zëri i Amerikës.

Cipras: Ballkani Perëndimor duhet të jetë ndër prioritetet e BE-së

Cipras: Ballkani Perëndimor duhet të jetë ndër prioritetet e BE-së

BE për ta zgjidhur krizën politike duhet ta pranojë faktin se gjendja është e jashtëzakonshme dhe se në verën e ardhshme duhet të ndërmerren nisma të rëndësishme, në mesin e të cilave është edhe Samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimor,

Hoxhaj: Viti 2018 mund të sjellë kthesë në dialog

Hoxhaj: Viti 2018 mund të sjellë kthesë në dialog

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj në një intervistë për gazetën austriake "Wiener Zeitung" ka thënë se në vitin 2018 mund të ketë një kthesë në dialogun me Serbinë, ndërsa nuk pret që do të ndodhin takime me palën serbe këtë...

Rama-Haradinaj: Shqipëria do ta mbështesë Kosovën në proceset e integrimit euroatlantik

Rama-Haradinaj: Shqipëria do ta mbështesë Kosovën në proceset e integrimit euroatlantik

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me homologun nga Kosova Ramush Haradinaj, tha se Shqipëria e ka mbështetur dhe do të mbështesë me të gjithë fuqinë e vet, dialogun midis Prishtinës dhe Beogradit.

Haradinaj zhvillon vizitën e tij të parë zyrtare në Tiranë

Haradinaj zhvillon vizitën e tij të parë zyrtare në Tiranë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj sot realizon vizitën e tij të parë zyrtare në postin e kryeministrit në Tiranë.

Stërvitje e NATO-s në Tuzlla, mënyrë e re për luftë kundër katastrofave

Stërvitje e NATO-s në Tuzlla, mënyrë e re për luftë kundër katastrofave

Në territorin e Kantonit Tuzlla në BeH, prej sot deri më 29 shtator, do të mbahet stërvitje terreni e NATO-s për përballje me pasojat nga katastrofat, që e organizon Qendra evropiane për koordinimin e përgjigjes gjatë katastrofave pranë Aleancës.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni