Gjeneral i Kosovës zbulon planin: Ja kur do ndërhynim

Gjeneral i Kosovës zbulon planin: Ja kur do ndërhynim

Imri Ilazi, Gjenerali i Forcës së Sigurisë së Kosovës, ka bërë të ditur planin e ndërhyrjes së Forcave Speciale gjatë ardhjes së trenit provokues që Serbia kishte nisur drejt Kosovës.

Edita Tahiri: Serbia mbetet rrezik për paqen dhe stabilitetin në rajon

Edita Tahiri: Serbia mbetet rrezik për paqen dhe stabilitetin në rajon

Ministrja kosovare për Dialog, Edita Tahiri kërkoi nga BE-ja që ta ndalë trenin ilegal të Serbisë në shtetin e Kosovës, të cilin Serbia e ka paralajmëruar për sot, si një provokim të radhës për destabilizimin e situatës në Kosovë.

Thaçi takon Engel: I bëjmë thirrje Francës të kthejë Haradinajn në Kosovë

Thaçi takon Engel: I bëjmë thirrje Francës të kthejë Haradinajn në Kosovë

Presidenti nga Kosova Hashim Thaçi ka takuar kongresmenin amerikan, Eliot Engel në SHBA , me të cilin ka dalë në një deklaratë të përbashkët.

Mustafa: Po angazhohemi që Haradinaj të lirohet sa më shpejt

Mustafa: Po angazhohemi që Haradinaj të lirohet sa më shpejt

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, gjatë fjalës së tij të mbajtur në seancën e jashtëzakonshme për arrestimin e liderit të AAK-së në Francë, tha se fletarrestet serbe për qytetarët e Kosovës janë plotësisht të paligjshme, të padrejta dhe me tendenca...

I ftohti e mori viktimën e parë në Shqipëri

I ftohti e mori viktimën e parë në Shqipëri

Temperaturat e ulëta të këtyre ditëve në Shqipëri kanë shënuar viktimën e parë.

Temperatura ekstrem të ulëta në Kroaci, BeH dhe Serbi

Temperatura ekstrem të ulëta në Kroaci, BeH dhe Serbi

Për shkak të valës së ftohtë sot në Kroaci në fuqi është paralajmërimi i kuq i meteoalarmit.

Në Poloni 10 persona vdiqën nga i ftohti, në Turqi janë anuluar 500 fluturime për shkak motit me borë

Në Poloni 10 persona vdiqën nga i ftohti, në Turqi janë anuluar 500 fluturime për shkak motit me borë

Në dy ditët e fundit në Poloni dhjetë persona vdiqën nga i ftohti, ndërsa në Stamboll është ndërprerë edhe qarkullimi detar.

Emrat e 157 ish-pjesëtarëve të UÇK-së të kërkuar nga Interpoli

Emrat e 157 ish-pjesëtarëve të UÇK-së të kërkuar nga Interpoli

Serbia ka lëshuar rreth 170 fletarreste përmes Interpolit për ish-pjesëtarët e UÇK-së. Në bazë të një fletarresti të tillë është arrestuar së fundmi edhe ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni