GERB fitoi në zgjedhjet parlamentare në Bullgari

GERB fitoi në zgjedhjet parlamentare në Bullgari

Partia e ish-kryeministrit bullgar Bojko Borisov, "Qytetarë për zhvillim evropian të Bullgarisë" (GERB) ka fituar 32,5 për qind të votave në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, tregojnë rezultatet e para nga Komisioni zgjedhor pas 89 për qind të votave të numëruara.

Tri ministri i thonë “po” Projektligjit për FSK-në

Tri ministri i thonë “po” Projektligjit për FSK-në

Tri dikastere qeveritare tashmë i kanë deponuar opinionet për Projektligjin për Forcën e Sigurisë, të sponsorizuar nga presidenti Hashim Thaçi. Të tria i kanë thënë po përmbajtjes.

Ivanov-Nishani: Nevojitet përmbajtje dhe normalizim i marrëdhënieve bilaterale

Ivanov-Nishani: Nevojitet përmbajtje dhe normalizim i marrëdhënieve bilaterale

Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov, sot në Baku, Azerbajxhan realizoi takim bilateral me presidentin e Republikës së Shqipërisë Bujar Nishani.

Përfundoi takimi i kryeministrave nga Ballkani Perëndimor që u mbajt në Sarajevë

Përfundoi takimi i kryeministrave nga Ballkani Perëndimor që u mbajt në Sarajevë

Takimi treorësh i kryeministrave nga shtetet e Ballkanit Perëndimor përfundoi sot në Sarajevë. Takimi ishte në kuadër të përgatitjeve për samitin e ardhshëm të katërt të Procesit të Berlinit që do të mbahet në korrik.

Opozita shqiptare u kërcënua me bojkot të zgjedhjeve të qershorit

Opozita shqiptare u kërcënua me bojkot të zgjedhjeve të qershorit

Partitë kryesore opozitare shqiptare u kërcënuan se do t'i bojkotojnë zgjedhjet parlamentare të caktuara për më 18 qershor, nëse Qeeveria e kryeminsitrit Edi Rama nuk jep dorëheqje dhe nuk formohet kabineti teknik, i cili do ta kryente procesin zgjedhor.

Veseli: Ushtria bëhet brenda pak ditësh

Veseli: Ushtria bëhet brenda pak ditësh

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli ka siguruar qytetarët e Kosovës se ushtria e Kosovës do të bëhet brenda pak ditësh me vendim unanim në Kuvend, njoftojnë mediat kosovare.

Thaçi: Nëse nuk votohet demarkacioni, nuk ka liberalizim vizash me vite, ndërsa edhe me dekada

Thaçi: Nëse nuk votohet demarkacioni, nuk ka liberalizim vizash me vite, ndërsa edhe me dekada

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka tërhequr vërejtjen se nëse nuk votohet Demarkacioni atëherë Kosova nuk është se mbetet pa viza për disa muaj, por vizat shtyhen për disa vjet, "ndoshta edhe për dekada".

Blushi publikon 4 amendamentet e LIBRA-s: Ky është inovacion i pandërprerë

Blushi publikon 4 amendamentet e LIBRA-s: Ky është inovacion i pandërprerë

Kryetari i LIBRA-s Ben Blushi pas seancës së djeshme parlamentare ku propozoi dy amendamente nga partia e tij, sot me anë të një postimi në Facebook ka publikuar listën e plotë.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni