Zaharieva: Marrëveshja midis Bullgarisë dhe Maqedonisë hap faqe të re

Zaharieva: Marrëveshja midis Bullgarisë dhe Maqedonisë hap faqe të re

Teksti i marrëveshjes për fqinjësi të mirë me Maqedoninë është finalizuar dhe pala bullgare nuk ka për qëllim të zhvillojë negociata të reja. Marrëveshja është një faqe e re e rëndësishme në marrëdhëniet midis dy vendeve, por pas nënshkrimit mbetet...

Kancelarja gjermane Merkel: Stabiliteti i Ballkanit do të thotë edhe stabilitet i jonë

Kancelarja gjermane Merkel: Stabiliteti i Ballkanit do të thotë edhe stabilitet i jonë

Kancelarja gjermane Angela Merkel në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Trieste deklaroi se detyrë e Bashkimit Evropian është që ta afrojë rajonin "ngadalë, por sigurt" në drejtim të anëtarësimit në BE.

BE, një miliard euro shteteve të Ballkanit

BE, një miliard euro shteteve të Ballkanit (VIDEO)

“Qëllimi i investimeve në Ballkan është ndërlidhja më e mirë dhe përgatitja e këtyre vendeve për anëtarësim në BE”, ka pohuar komisioneri europian i Zgjerimit, Johannes Hahn, në një intervistë për “Deutsche Welle”, përcjell Top Chanel.

5-vjeçari nga Tirana pranohet në organizatën botërore të gjenive, e frikshme ajo që mund të bëjë

5-vjeçari nga Tirana pranohet në organizatën botërore të gjenive, e frikshme ajo që mund të bëjë

Vogëlushi që shikon në foto është një gjeni. Një gjeni i cili tanimë është pranuar në shoqatën botërore të gjenive “Mensa Internacional” . Inteligjenca e tij është e të njëjtit spekter me atë të fizikantit Albert Ajnshtain!

Në përvjetorin e 22-të varrosen edhe 71 viktima në Srebrenicë

Në përvjetorin e 22-të varrosen edhe 71 viktima në Srebrenicë

Sot kur bëhen 22 vjet nga maskara më e rëndë në Europë që nga Lufta e Dytë Botërore, në Srebrenicë varrosen edhe 71 viktima.

Daçiq: Serbia ka gabuar që e ka njohur emrin kushtetues të Republikës së Maqedonisë

Daçiq: Serbia ka gabuar që e ka njohur emrin kushtetues të Republikës së Maqedonisë

Mendoj se Serbia ka bërë gabim para 20 viteve kur e ka njohur Shkupin me emrin Republika e Maqedonisë. Kjo nuk ishte korrekte ndaj Greqisë, deklaroi ministri serb i Punëve të Jashtme Ivica Daçiq pas takimit të djeshëm në Athinë...

Rama në Stamboll: Shqipëria, front i ri për burimet e naftës

Rama në Stamboll: Shqipëria, front i ri për burimet e naftës

I pranishëm në Kongresin Botëror të Naftës që po mbahet në Turqi, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se Shqipëria mund të kthehet në një destinacion investimesh për kompanitë e mëdha.

Serbia planifikon që deri në vitin 2021 të jetë e gatshme për anëtarësim në BE

Serbia planifikon që deri në vitin 2021 të jetë e gatshme për anëtarësim në BE

Ministrja serbe e eurointegrimeve Jadranka Joskimoviq se Serbia ka plan që deri në vitin 2021 të jetë plotësisht e gatshme për anëtarësim në BE.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni