Kocijancic: Rruga e Serbisë në BE varet nga raportet me Kosovën

Kocijancic: Rruga e Serbisë në BE varet nga raportet me Kosovën

Shpejtësia dhe data e hyrjes së Serbisë në BE varet kryesisht nga përparimi i Serbisë në zbatimin e reformave dhe normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën, ka thënë për “Tanjug”, zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijancic.

Dimitrov në takimin ministror të vendeve-pjesëmarrëse të PBEJL në Dubrovnik

Dimitrov në takimin ministror të vendeve-pjesëmarrëse të PBEJL në Dubrovnik

Në kuadër të aktiviteteve finale të kryesimit me Procesin për bashkëpunim në EJL të Kroacisë, një delegacion prej Republikës së Maqedonisë i kryesuar nga ministri Nikolla Dimitrov, sot në Dubrovnik do të marrë pjesë në Takimin e ministrave të Punëve...

Basha e ngriu funksionine tij të liderit të demokratëve

Basha e ngriu funksionine tij të liderit të demokratëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një adresim për media, pas humbjes që pësoi në zgjedhjet e 25 qershorit, nga "selia blu", deklaroi se do të ngrijë të gjitha funksionet si kryetar i Partisë Demokratike.

Gjykata e Hagës: Holanda pjesërisht përgjegjëse për vrasjen e 300 muslimanëve në Srebrenicë

Gjykata e Hagës: Holanda pjesërisht përgjegjëse për vrasjen e 300 muslimanëve në Srebrenicë

Gjykata e Apelit në Hag ka konfirmuar vendimin e vitit 2014, ku thuhet se Holanda është pjesërisht përgjegjëse për vrasjen e 300 muslimanëve në Srebrenicë.

Shqipëri, PS 73 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 4, PSD 1

Shqipëri, PS 73 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 4, PSD 1

Numërimi i kutive të fundit te votimit parashikojnë një rezultat të thellë të PS-së duke numëruar deri tani 73 mandate, kundrejt PD-së me 43 mandate. LSI-ja deri tani numeron 19 mandate, PDIU-ja 4 mandate dhe PSD-ja e 1 mandat në...

Kandidatja për kryeministre e Serbisë që u përball me diskriminim dhe dhunë

Kandidatja për kryeministre e Serbisë që u përball me diskriminim dhe dhunë

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç më në fund e bëri publik emrin e kryeministres së re të Serbisë.

Zaev me pritje pozitive nga takimi Dimitrov-Koxias

Zaev me pritje pozitive nga takimi Dimitrov-Koxias

Kryeministri Zoran Zaev ka pritje pozitive nga takimi i sotëm i ministrave të Punëve të Jashtme të Maqedonisë dhe Greqisë në të cilën, siç theksoi, pritet kujdes më i veçantë t'i kushtohet rritjes së masave për besimin mes dy shteteve.

Hashim Thaçi u bëri thirrje qytetarëve të dalin në votim

Hashim Thaçi u bëri thirrje qytetarëve të dalin në votim

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi u bëri thirrje qytetarëve të Kosovës të dalin në zgjedhje parlamentare të dielën.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni