Ambasada e Kosovës në Gjermani me njoftim të ri rreth konvertimit të patentë shoferëve

Ambasada e Kosovës në Gjermani me njoftim të ri rreth konvertimit të patentë shoferëve

Ambasada e Kosovës në Gjermani njofton se ka filluar procesi i konvertimit të patentë shoferëve në të gjitha landet gjermane.

Shkarkohet kryetarja e Preshevës

Shkarkohet kryetarja e Preshevës

Ardita Sinani është shkarkuar nga posti i kryetares së Komunës së Preshevës. Më 20 vota pro nga 38 këshilltarë sa ka gjithsej kuvendi komunal i Preshevës, u shkarkua Sinani.

Rritet çmimi i banesave dhe shtëpive në Kosovë

Rritet çmimi i banesave dhe shtëpive në Kosovë

Përveçse ndërtimet e reja të banesave po kushtojnë më shtrenjtë sesa më herët, edhe blerja apo marrja me qira e tyre, ka një çmim më të lartë.

Osmani konfirmon mbështetje për dialogun Kosovë – Serbi

Osmani konfirmon mbështetje për dialogun Kosovë – Serbi

Osmani në margjinat e Forumit Ekonomik Delfi në Greqi konfirmoi mbështetjen e Maqedonisë së Veriut për dialog ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Sipas tij kjo do të kishte ndikim thelbësor pozitiv në përmirësimin e marrëdhënieve të përgjithshme dhe bashkëpunimit në rajon.

Arrestohen mbi 20 zyrtarë policorë në Vërmicë që dyshohen për marrje ryshfeti

Arrestohen mbi 20 zyrtarë policorë në Vërmicë që dyshohen për marrje ryshfeti

Mëngjesin e sotëm Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) bashkë me Prokurorinë Speciale kanë zbarkuar në pikën kufitare Vërmicë ku deri tani janë arrestuar mbi 20 zyrtarë policorë, kështu ka mësuar KosovaPress.

Vuçiq: Nën presion votuam për largimin e Rusisë nga Këshilli për të Drejtat e Njeriut

Vuçiq: Nën presion votuam për largimin e Rusisë nga Këshilli për të Drejtat e Njeriut

Serbia ka dashur të abstenojë nga votimi për pezullimin e Rusisë nga Këshilli për të Drejtat e Njeriut i Kombeve të Bashkuara, por për shkak të presionit u vendos që të votohet pro rezolutës, tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq.

4 mijë euro gjobë ndaj dy të akuzuarve pasi pranuan se nuk respektuan urdhrin e policëve dhe i penguan ata gjatë detyrës

4 mijë euro gjobë ndaj dy të akuzuarve pasi pranuan se nuk respektuan urdhrin e policëve dhe i penguan ata gjatë detyrës

Kastriot dhe Besart Kastrati, janë dënuar me nga 2 mijë euro gjobë secili veç e veç, pasi pranuan se në shkurt të 2021-ës, në fshatin Novosellë të Kamenicës, me marrëveshje paraprake dhe me dhunë i kanë penguar zyrtarët policorë, Nexhip...

30 vjet nga fillimi i rrethimit të Sarajevës nga forcat e ushtrisë serbe

30 vjet nga fillimi i rrethimit të Sarajevës nga forcat e ushtrisë serbe

Sot bëhen 30 vjet nga fillimi i rrethimit të Sarajevës nga forcat e ushtrisë serbe. Në këtë ditë, më 1992, pësuan edhe viktimat e para nga snajperistët serbë. Suada Dillberoviq dhe Ollga Suçiq u vranë në një urë të qytetit,

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni