Në Slloveni paga mesatare më e lartë, në Maqedoni më e ulëta në rajon

Në Slloveni paga mesatare më e lartë, në Maqedoni më e ulëta në rajon

Sllovenia ka pagë më të lartë mesatare në rajon, ndërsa më të ulët në Maqedoni.

Xhaferi-Ruçi: Shqipëria dhe Maqedonia duhet të anëtarësohen në mekanizmat euroatlantike

Xhaferi-Ruçi: Shqipëria dhe Maqedonia duhet të anëtarësohen në mekanizmat euroatlantike

Shqipëria dhe Maqedonia duhet të anëtarësohen në mekanizmat euroatlantike, si pjesë integrale e sigurisë evropiane, vlerësuan në takimin e sotëm në Tiranë kryeparlamentarët e Maqedonisë dhe të Shqipërisë, Talat Xhaferi dhe Gramoz Ruçi.

Bakojani: Kamenos dy herë pranoi emër të përbërë me përcaktim gjeografik

Bakojani: Kamenos dy herë pranoi emër të përbërë me përcaktim gjeografik

Ministri grek i Mbrojtjes Panos Kamenos gjatë qeverisjes së Kostas Karamanlisit, i cili ishte kryeministër i Greqisë nga viti 2004 deri në vitin 2009, dy herë pranoi emër të përbërë me përcaktim gjeografik për kontestin për emrin, publikoi në profilin...

Emri "Maqedoni" mbetet i papranueshëm për Kamenosin

Emri "Maqedoni" mbetet i papranueshëm për Kamenosin

Ministri grek i Mbrojtjes, Panos Kamenos, duke i komentuar ngjarjet e fundit në bisedimet mes Shkupit dhe Athinës, deklaroi se partia e tij Grekë të Pavarur, e cila është partnere më e vogël e koalicionit në Qeverinë e Greqisë, nuk...

Arta Marku zgjidhet Prokurore e Përgjithshme e Përkohshme Shqipërisë, opozita proteston

Arta Marku zgjidhet Prokurore e Përgjithshme e Përkohshme Shqipërisë, opozita proteston

Kuvendi i Shqipërisë me 69 vota pro, 2 kundër dhe 2 abstenim ka zgjedhur sot Arta Markun, Prokurore të re të Përgjithshme të Përkohshme të Shqipërisë, transmeton ATSH.

Sijarto: Mbetemi mbështetësit më të zëshëm për integrimin e Maqedonisë në BE dhe NATO

Sijarto: Mbetemi mbështetësit më të zëshëm për integrimin e Maqedonisë në BE dhe NATO

Hungaria mbetet mbështetësi më i zëshëm i orvatjeve të Maqedonisë për integrimin në BE dhe NATO. Për ne samiti i ardhshëm i NATO-s është i pakuptimtë pa çështjen e zgjerimit. Dëshirojmë edhe BE-ja të caktojë datë për fillim të bisedimeve...

Prokuroria Speciale e Kosovës tërheq kërkesën për ekstradimin e shtetasit turk Ugur Toksoy

Prokuroria Speciale e Kosovës tërheq kërkesën për ekstradimin e shtetasit turk Ugur Toksoy (VIDEO)

Shteti i Turqisë nuk ka ofruar prova për të mbështetur kërkesën për ekstradim të shtetasit të saj Ugur Toksoy nga Kosova. Kjo ka bërë që Prokuroria Speciale të tërhiqet nga kërkesa për ekstradimin e tij, raporton KTV.

Këshilli Atlantik i Malit të Zi: Rusia me dezinformata përpiqet ta destabilizojë Ballkanin Perëndimor

Këshilli Atlantik i Malit të Zi: Rusia me dezinformata përpiqet ta destabilizojë Ballkanin Perëndimor

Autoritetet shtetërore iu përgjigjën me sukses përpjekjeve të huaja për të penguar rrugën euroatlantike të Malit të Zi në zgjedhjet parlamentare të vitit të kaluar, ndërsa në këtë moment rëndësi kurciale kishte mbështetja e aleatëve, deklaroi mbrëmë ministri malazez i...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.