Mediat greke: Koxias me mëdyshje nëse do ta vizitojë Shkupin

Mediat greke: Koxias me mëdyshje nëse do ta vizitojë Shkupin

Ministria greke e Punëve të Jashtme në mëdyshje nëse shefi i diplomacisë Nikoz Koxias duhet ta vizitojë Maqedoninë, pas "provokimeve " të fundit të funksionarëve nga Maqedonia  me hartën e "Maqedonisë së Madhe",  njofton portali grek "Njuz 24/7".

Pas ligjit për ndalimin e automjeteve dizel në Gjermani, 300 mijë automjete do të përfundojnë në Ballkan

Pas ligjit për ndalimin e automjeteve dizel në Gjermani, 300 mijë automjete do të përfundojnë në Ballkan

Një nga gjykatat rajonale në Gjermani ka sjell një ligj për ndalimin e automjeteve dizel. Ligji thotë se të gjitha automjetet që nuk plotësojnë standardin e motorave EURO 6 do të përfundojnë në parking. Qëllimi i Gjermanisë është që të...

Nuk ka kuorum për seancën për zgjedhje të kryetarit të Parlamentit të Kosovës

Nuk ka kuorum për seancën për zgjedhje të kryetarit të Parlamentit të Kosovës

Tentativa e katër për vazhdimin e seancës konstitutive të Parlamentit të Kosovës dështoi për shkak të mungesës së kuorimit, dhe mospranisë të koalicionit PAN, Teuta Rugova nga LDK dhe disa nga koalicioni LAA.

Katër shtete evropiane dhe SHBA-ja iu bënë thirrje liderëve politik të Kosovës për t'i tejkaluar dallimet

Katër shtete evropiane dhe SHBA-ja iu bënë thirrje liderëve politik të Kosovës për t'i tejkaluar dallimet

Katër shtete evropiane dhe SHBA-ja iu bënë thirrje liderëve politik të Kosovës t'i harmonizojnë dallimet që e bllokojnë shtetit.

Mustafa zbulon kandidatët e LDK-së për zgjedhjet lokale

Mustafa zbulon kandidatët e LDK-së për zgjedhjet lokale

Kryesia e LDK-së vendosi sot disa nga emrat që do të kandidojnë nën siglën e saj për komunat e vendit.

Zaev-Pens: Maqedonia mund të konsiderojë në SHBA për proceset reformuese dhe hyrjen në NATO

Zaev-Pens: Maqedonia mund të konsiderojë në SHBA për proceset reformuese dhe hyrjen në NATO

Nënpresidenti amerikan Majk Pens deklaroi se Republika e Maqedonisë mund të konsiderojë në mbështetje nga SHBA-ja dhe ka shprehur mbështetje ndaj politikave të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë dhe angazhimeve të saj për anëtarësim në NATO, informoi pres-shërbimi qeveritar i...

Nëse në tri raunde nuk zgjidhet kryetari i Parlamentit, Kosova shkon në zgjedhje të reja

Nëse në tri raunde nuk zgjidhet kryetari i Parlamentit, Kosova shkon në zgjedhje të reja

Nëse deputetët e parlamentit të Kosovës, në tri raunde nuk arrijnë ta zgjedhin kryetarin, Kosova shkon në zgjedhje të reja.

Vuçiç: Çështjen e Kosovës mos t'ua lëmë barrë gjeneratave të ardhshme

Vuçiç: Çështjen e Kosovës mos t'ua lëmë barrë gjeneratave të ardhshme

Presidenti i Serbisë, Akleksandar Vuçiq, thotë se u ka bërë thirrje qytetarëve të Serbisë për një dialog të brendshëm rreth Kosovës, që këtë të mos ua lërë barrë gjeneratave të ardhshme.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni