Hoyt Brian Yee me mesazh direkt Serbisë: Nuk mund të uleni në dy karrige

Hoyt Brian Yee me mesazh direkt Serbisë: Nuk mund të uleni në dy karrige

Zyrtari i lartë i Departamentit amerikan të shtetit, Hoyt Brian Yee, thotë se vendet që dëshirojnë anëtarësim në Bashkimin Evropian duhet këtë ta tregojnë qartazi, e jo të balancojnë ndërmjet dy palëve. Ai tha dje në Beograd se Shtetet e...

S’ka arrestim, Kuvendi mbron Saimir TahirinS’ka arrestim, Kuvendi mbron Saimir Tahirin

S’ka arrestim, Kuvendi mbron Saimir Tahirin

Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar kërkesën e Prokurorisë për arrestim dhe heqje imuniteti të ish-ministrit Saimir Tahiri.

Zyrtarët e Kosovës sot presin në takim diplomatin e njohur amerikan

Zyrtarët e Kosovës sot presin në takim diplomatin e njohur amerikan

Zëvendës-ndihmës Sekretari i shtetit, përgjegjës për çështjet europiane dhe euroaziatike Hoyt Brian Yee, do ta vizitoj sot Kosovën.

Shqyrtohen mundësitë për interkoneksion të ri gazsjellës me Bullgarinë

Shqyrtohen mundësitë për interkoneksion të ri gazsjellës me Bullgarinë

Mundësitë për ndërtim të lidhjes së re interkonektive midis Maqedonisë dhe Bullgarisë në sferën për gaz natyror, duke i përfshirë teknikat, financat dhe aspektet rregullatore të ndërtimit të kësaj lidhjeje të re ka qenë temë e takimit të parë të...

Nesër 450 policë ia mësyjnë veriut të Mitrovicës

Nesër 450 policë ia mësyjnë veriut të Mitrovicës

Drejtoria Rajonale e Policisë së Kosovës në Veri do ta zbatojë të dielën, në ditën e zgjedhjeve, një program të veçantë operativ duke i angazhuar 450 policë dhe komplet kuadrin komandues.

Prokurorët vijnë me prova të reja sekrete, rëndohet situata për Tahirin

Prokurorët vijnë me prova të reja sekrete, rëndohet situata për Tahirin

Prokurorët e Prokurorisë së Krimeve të Rënda kanë ardhur me prova të reja në Komisionin e Mandateve të Kuvend. Prokurori Besim Hajdarmataj theksoi se kanë në dorë prova të reja sekrete që do t'ja vënë në dispozicion këshillit.

Prokuroria shqiptare kërkon heqjen e imunitetit për deputetin Saimir Tahiri i dyshuar për implikim në trafik droge

Prokuroria shqiptare kërkon heqjen e imunitetit për deputetin Saimir Tahiri i dyshuar për implikim në trafik droge

Prokuroria për Krime të Rënda kërkon nga Kuvendi i Shqipërisë autorizimin për heqjen e imunitetit të deputetit Saimir Tahiri dhe ish ministrit të Brendshëm shqiptar, në vijim të një hetimi të nisur për veprat penale të "Trafikut të narkotikëve", kryer...

Zbulohet personi që do të organizojë mbledhjen e qeverive shqiptare

Zbulohet personi që do të organizojë mbledhjen e qeverive shqiptare

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj do të jetë personi përgjegjës që do të kujdeset për palën kosovare me organizimin e takimit me qeverinë e Shqipërisë.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.