Bullgaria do ta shfrytëzojë kryesimin me BE-në për perspektiva të reja për Ballkanin

Bullgaria do ta shfrytëzojë kryesimin me BE-në për perspektiva të reja për Ballkanin

Kryeministri bullgar Bojko Borisov dhe përfaqësues të Qeverisë në Sofje janë takuar sot me sekretarin e përgjithshëm të Komisionit Evropian Aleksandar Italijaner dhe me shefin e Kabinetit të kryetarit të Komisionit, Zhan Klod Junjer, Martin Selmajer, me ç’rast njëra ndër...

Shkarkimet në polici, Rama bën paralajmërimin e frikshëm

Shkarkimet në polici, Rama bën paralajmërimin e frikshëm

Pas shkarkimeve në polici për ndërtimet në Vjosë ka reaguar Edi Rama.

I jepet lamtumira e fundit ish-ministrit shqiptar të Energjitikës Dritan Priftin

I jepet lamtumira e fundit ish-ministrit shqiptar të Energjitikës Dritan Priftin

 I jepet lamtumira e fundit ish-ministrit shqiptar të Energjitikës  dhe deputeti të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Dritan Prifti, i cili ndërroi jetë pasditen e djeshme si pasojë e një sëmundje të rëndë në gjak.

NATO pranon që Serbia të jetë neutrale në aspektin ushtarak

NATO pranon që Serbia të jetë neutrale në aspektin ushtarak

NATO e pranon përcaktimin e Serbisë të jetë neutrale në aspekt ushtarak. Këtu nuk ka asgjë kontestuese dhe nuk paraqet pengesë për zhvillimin e bashkëpunimit me Serbinë në sfera të shumta, deklaroi sot zëvendëssekretari i përgjithshëm i NATO-s, Rouz Gotemeler...

Meta në Prishtinë dekorohet me "Urdhri i Pavarësisë"

Meta në Prishtinë dekorohet me "Urdhri i Pavarësisë"

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, vizitoi Prishtinën për të takuar homologun e tij Hashim Thaçi nga i cili u nderua me dekoratën “Urdhri i Pavarësisë”, për kontributin e tij për pavarësinë e Kosovës.

Dimitrov: Maqedonia do të bëjë çmos që të tregojë se meriton t'i fillojë negociatat

Dimitrov: Maqedonia do të bëjë çmos që të tregojë se meriton t'i fillojë negociatat

Do të bëjmë çmos që ta bindim secilin vend anëtar individualisht dhe Komisionin se meritojmë në qershor vitin e ardhshëm të kalojmë në fazën tjetër të eurointegrimeve dhe t'i fillojmë negociatat me BE-në, deklaroi sot shefi i diplomacisë së Maqedonisë,

Barometri Ballkanik 2017: Papunësia shqetësimi kryesor, rritet ankthi për korrupsionin

Barometri Ballkanik 2017: Papunësia shqetësimi kryesor, rritet ankthi për korrupsionin

Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (KBR) prezantoi sot në Bruksel, Barometrin e Ballkanit 2017.(BB), një studim vjetor i opinionit të qytetarëve dhe komuniteteve të biznesit mbi situatën në rajon.

Dimitrov për ANA-MPA: Do të bëjmë çmos që ta zgjidhim çështjen e emrit me Greqinë

Dimitrov për ANA-MPA: Do të bëjmë çmos që ta zgjidhim çështjen e emrit me Greqinë (FOTO)

Shkupi do të bëjë gjithçka që mundet që ta zgjidh çështjen e emrit të vendit me Greqinë, ka deklaruar ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov për agjencinë shtetërore greke të lajmeve ANA MPA pas përfundimit të takimit...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.